Terör örgütü PKK/YPG kamplarında Belçikalı beş bebek bakımsızlıktan hayatını kaybetti

Belçika'da çocuk hakları hakkında bir çalışma yürüten örgütün direktörü tarafından yapılan açıklamaya göre terör örgütünün Suriye'de bulunan Hol ve Roj kamplarında Belçikalı 5 bebeğin bakımsızlık nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.

DÜNYA 18.11.2019, 17:36 Kübra Kozbay
Terör örgütü PKK/YPG kamplarında Belçikalı beş bebek bakımsızlıktan hayatını kaybetti

Belçika'da çocuk hakları ile ilgili çalışmalar yürüten bir örgütün lideri olan Heidi De Pauw, Flamanca yayın yapan bir gazeteye önemli açıklamalar yaptı. Terör örgütü PKK'nın Suriye'de bulunan Hol ve Roj kamplarında 5 Belçikalı bebeğin kötü koşullar nedeniyle hayatını kaybettiğini söyleyen direktör, kendisinin de çocuk psikoloğu ile birlikte bu kampları birkaç defa ziyaret ettiğini dile getirdi.

Temel bakım ihtiyaçları karşılanmıyor

Heidi De Pauw, Suriye'de bulunan terör kamplarında binlerce insanın temel bakım ihtiyaçlarından yoksun bir şekilde yaşadığına dikkat çekerek, çocukların ölüm nedeninin bu kamplardaki korkunç yaşam koşulları olduğunu ifade etti.

Yeni doğan bebekte vardı

Heidi De Pauw açıklamasının devamında Suriye'deki terör kamplarında hayatını kaybeden 5 bebek arasında yeni doğan bir bebeğin de olduğunu belirterek, yaralanma ve kötü beslenmelerinin bebeklerin temel ölüm nedeni olduğunu dile getirdi. Bölgede bulunan Belçikalı çocukların acilen ülkeye geri getirilmesi gerektiğini söyleyen Heidi De Pauw, zamanın daraldığını belirterek Belçika hükümetine bu yönde baskılarının devam edeceğini söyledi. Dünyadaki diğer çocuk örgütlerine de çağrıda bulunan De Pauw, bu çocukların bir an önce terör kamplarından uzaklaştırılması ve iyi koşulları alınması gerektiğine dikkat çekti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@