Trende yangın faciası 73 kişi öldü

Pakistan'da seyir halinde olan bir trende çıkan yangın faciayla sonuçlandı. Tren seyir halindeyken trenden atlayan birçok yolcu yaşamını yitirdi.

DÜNYA 03.11.2019, 14:18 04.12.2019, 18:44 Şener Koştu
Trende yangın faciası 73 kişi öldü

Pakistan’da Karaçi’den Lahor şehrine seyir halinde olan trende yangın çıktı. Yetkililer, trendeki yangında en az 73 kişinin hayatını kaybettiğini, en az 40 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

Küçük Tüp Patladı

banner32
Yangına ise yolcular tarafından kahvaltı hazırlanması esnasında kamp ocağı olarak da tabir edilen küçük tüpün patlaması neden oldu. Pakistan Demir Yolları Bakanı Şeyh Raşid, trenin üç vagonunun yangında tamamen yandığını ifade etti.

Trenden Atlarken Öldüler

Trende faciayla sonuçlanan yangınla ilgili açıklamalarda bulunan Şeyh Raşid, “Trendeki yangına yağ kızdırılması esnasında alev aldıktan sonra patlayan iki tüp neden olmuş. Maalesef özellikle uzun seyahatlerde yemek pişirmek için kullanılan küçük tüpler önemli bir yangın nedenidir. Trendeki yolculardan çoğunluğu Tebliğ Cemaati tarafından düzenlenen konferansa gidiyorlardı. Yangının çıkmasının ardından paniğe kapılan birçok yolcu, trenin seyir halinde olmasını dikkate almadan trenden atlamış. Ölümlerin bir çoğuda bu nedenle gerçekleşti.” dedi.

Orduda Destek Veriyor

Trendeki yangın faciasıyla ilgili bilgi veren Rahim Yar Han Vilayeti Sağlık Bakanı Dr. Yasmin Raşid, “Şu anda kimliği belirlenebilecek ölü sayısı sadece 18. Hayatını kaybeden diğer yolcular kimliği belirlenemeyecek haldeler. Olay yerine intikal eden Pakistan ordusuda kurtarma çalışmalarına destek vermektedir. Ayrıca Pakistan ordusunda görev yapan doktorlar, yaralıların bulunduğu hastanelere giderek yaralıların tedavisiyle ilgileniyorlar.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@