Trump Twitter'ı kapatmakla tehdit etti

Twitter, başkanın mesajlarının doğruluğunu kontrol edin imasında bulununca, bu imaya çok sinirlenen ABD Başkanı Donald Trump, ipleri koparma noktasına getirdi.

DÜNYA 27.05.2020, 23:12 Şener Koştu
Trump Twitter'ı kapatmakla tehdit etti

Dünyada twitter'ı en fazla kullanan devlet başkanları arasında yer alan ABD Başkanı Donald Trump, twitter'da paylaşımlarının doğru olmayacağına yönelik ifade yer almasından sonra sosyal medya ile ilgili çok sıkı düzenlemeler yapılacağı veya kapatılacağı tehdidinde bulundu. 

İlişkiler Gergin

Twitter hesabını resmi yayın organı gibi kullanan ABD Başkanı Trump ile twitter arasındaki ilişkiler bugünlerde çok gergin. ABD Başkanı Donald Trump tarafından posta yoluyla gönderilen oy pusulalarının büyük oranda hileli olacağının iddia edilmesi üzerine twitter, bu iddiaların doğru olmadığı hususunda ABD halkını uyardı. Bu uyarıdan sonra çileden çıkan Trump, "Sosyal medya hesapları ifade özgürlüğünü engellemektedir. 2020 başkanlık seçimlerine karışan twitter, insanların serbest konuşma özgürlüğünü tümüyle kısıtlasa da başkan olarak böyle bir şeye asla izin vermeyeceğim. Muhafazakarların sesi sosyal medya platformları tarafından kısılmaktadır. Cumhuriyetçiler bunu hissediyor. Ancak biz, sıkı bir düzenlemeye giderek veya bu platformları kapatarak gerekli önlemleri alacağız. 2016 yılında böyle bir şeyi denemiş olsalar da başarılı olamadılar. Şimdi bunun çok daha sofistike versiyonunu yapmaya çalışsalar da karşılarında bizi bulacaklardır." dedi. 

Pompeo İnternette Özgürlüğü Savundu

ABD Başkanı tarafından yayınlanan bu sert mesajların ardından bir mesaj yayınlayan ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, "ABD hükümeti, hem pandemi sürecinde, hem de bu süreçten sonra internette uygulanacak kapatmalara ya da sansürün her türlüsüne karşı durarak internette özgürlüğü koruma çağrısının yanında yer alacaktır." diyerek Trump tarafından yayınlanan sert mesajlara karşı bir açıklama yaptı.     

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@