Trump’ın barış çağrısına İran’dan tehditli yanıt

İran’ın saldırıları sonrasında dün açıklama yapan ABD Başkanı Donald Trump, geri adım atarak barış çağrısında bulunmuştu. Trump’ın barış çağrısına İran’dan yeni bir tehdit geldi ve daha sert bir intikamın yakında olduğunu söyledi.

Trump’ın barış çağrısına İran’dan tehditli yanıt

İran’ın saldırıları sonrasında dün açıklama yapan ABD Başkanı Donald Trump, geri adım atarak barış çağrısında bulunmuştu. Trump’ın barış çağrısına İran’dan yeni bir tehdit geldi ve daha sert bir intikamın yakında olduğunu söyledi. ABD’ye yapılan misilleme ile ilgili açıklama yapan İran Devrim Muhafızları, Donald Trump’ın barış çağrısına rağmen intikam açıklamasında bulundu.

İran Tehditlere Devam Ediyor

İran ve ABD arasında yaşanan gerilim gün geçtikçe daha da tırmanıyor. İran Devrim Muhafızları tarafından Irak’ta bulunan ABD üslerine gerçekleştirilen balistik füzeli saldırı sonrasında tüm gözler ABD Başkanı Trump’a çevrilmişti. Trump’ın açıklamasında, barışçıl bir tavır sergilediği görülürken İran’la tansiyonun düşürülmesi için Trump’ın Washington yönetimi Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu’na mektup gönderdiği ve ön koşulsuz görüşmeye hazır olduğunu belirttiği öğrenildi. Ancak ABD cephesinden gelen bu açıklamalara rağmen İran’ın öfkesi dinmiyor. İran’ın tehditlerine devam ettiği görülürken İran Devrim Muhafızları üst düzey komutanlarından Abdullah Araghi, son yapılan misilleme saldırıyla ilgili olarak açıklama yaptı ve daha sert bir intikamın yakında olduğunu söyledi.

Füze Saldırıları Ülkenin Gücünü Gösteriyor

Reuters Tasnim Haber Ajansı’ndan aktarılan bilgilere göre, Araghi ABD’ye karşı çok sert açıklamalarda bulundu. Diğer yandan İran Devrim Muhafızları komutan yardımcısı olan Ali Fadavi ise konuyla ilgili, İran’ın füze saldırılarının ülkenin gücünü gösterdiğini ve bu güç karşısında ABD’nin bir şey yapamadığını belirttiği öğrenildi.

Trump’ın Barışçıl Mektubuna Yanıt

Aynı zamanda ABD Başkanı Donald Trump’ın BM’ye gönderdiği mektuba İran’dan yanıt geldi. İran söz konusu mektuba, Tahran’ın hala Washington’ın yaptırımları altında olduğu zamanlarda Trump’ın bu mektubunun inanılmaz olduğu söylendi. Birleşmiş Milletlere gönderilen mektupta, ABD’nin Süleymani operasyonunun meşru müdafaa olarak tanımlandığı ve İran ile ön koşulsuz müzakerelere hazır olunduğu belirtilmişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@