Trump’ın vururuz tehdidine İran’dan sert yanıt

ABD ve İran arasında sular durulmuyor. ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’a yönelik tehditleri devam ederken Trump’ın tehditlerine Genelkurmay Başkanı Bakıri’den yanıt geldi.

DÜNYA 05.01.2020, 12:53 Sema Topbaş
Trump’ın vururuz tehdidine İran’dan sert yanıt

ABD ve İran arasında sular durulmuyor. ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’a yönelik tehditleri devam ederken Trump’ın tehditlerine Genelkurmay Başkanı Bakıri’den yanıt geldi. İran’a yönelik 52 hedef noktası belirlediklerini ve karşı saldırı durumunda hemen vuracaklarını söyleyen ABD Başkanı Donald Trump’ın bu sözlerine İran Genelkurmay Başkanı Muhammed Bakıri’den yanıt gecikmedi.

ABD’nin Çatışmaya Girecek Cesareti Yok Dedi

Süleymani’ye kurulan suikast sonrasında ABD ve İran arasında her geçen gün gerilim daha da tırmanıyor. Son olarak sosyal medya hesabından açıklama yapan Trump, İran’a yönelik olarak 52 hedef noktası belirlediklerini ve karşı saldırı olması durumunda bu hedeflerin hemen vurulacağını söylemişti. Bu sözler üzerine İran Genelkurmay Başkanı Muhammed Bakıri, ABD’nin Tarhan askeri ile çatışmaya girecek cesaretinin olmadığı yanıtını verdi.

banner32

Donald Trump’tan İran Açıklaması

Dünyayı savaşla burun burun getiren ABD Başkanı Donald Trump, İran’a yönelik gerçekleştirilen hava saldırıları hakkında konuştu. İran’ı tehdit eden Trump, İran’ın bir daha ABD’ye karşı saldırıda bulunması sonucunda ülkeye ait olan ve hedef olarak belirlenen 52 noktanın hemen vurulacağını söyledi. Kendisinin verdiği talimatla öldürülen Süleymani’nin ABD Büyükelçiliğine saldırdığını ve başka yerleri vurmak üzere de hazırlık yaptığını söyleyen Trump, İran’ın yıllar boyunca sorundan başka bir işe yaramadığı sözlerini dile getirdi. Bunun İran için bir uyarı olmasını istediğini söyleyen ABD Başkanı Trump, İran’ın Amerikalılara yada Amerikan unsurlarına saldırısının devam etmesi halinde hedef olarak belirlenen 52 noktanın hızlıca vurulacağını vurguladı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@