Türk Bayrağına yaptığı saygısızlık cezasız kalmadı işte Yunan Vekile verilen ceza

Avrupa Parlamentosu, Türk Bayrağını yırtan Yunan Vekili cezasız bırakmadı.

DÜNYA 11.02.2020, 17:31 11.02.2020, 18:29 Sema Topbaş
Türk Bayrağına yaptığı saygısızlık cezasız kalmadı işte Yunan Vekile verilen ceza

Avrupa Parlamentosu, Türk Bayrağını yırtan Yunan Vekili cezasız bırakmadı. Kürsüde eline aldığı Türk Bayrağını yırtan Yunan Milletvekili Lagoz’a verilen ceza, ödenek kesintisi ve 4 gün parlamento faaliyetlerine katılmama olarak belirlendi.

Yunan Vekilin Irkçı Hareketi Cezasız Kalmadı

Yunan Milletvekili Loannis Lagos Avrupa Parlamentosu'nde kürsüye çıkarak Türk Bayrağını yırtmış ve yaptığı bu saygısızlıkla büyük tepki toplamıştı. Lagoz'un bu ırkçı hareketi AP tarafından cezasız bırakılmadı. Yunan Vekilin yatığı bu saygısız hareket Türkiye'de büyük tepkiye neden oldu ve hakkına suç duyurusunda bulunuldu. Irkçı Yunan Vekil için AP'nin verdiği ceza belli odu.

Ödenek Kesintisi ve 4 Gün Parlamento Cezası

Avrupa Parlamentosunda Türk Byarağını yırtan Yunan Milletvekili Lagos'a verilen ceza belli oldu. Avrupa Parlamentosu Yunan Vekile ödenek kesintisi ve 4 gün AP faaliyetlerine katılmama cezası verdi.

Olayın Geçmişi

banner32
Irkçı Yunan Vekil Lagos, Avrupa Parlamentosunda gerçekleştirilen Yunan adalarındaki göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda, skandal bir olaya imza atmıştı. Oturumda açıklamalarda bulunan Lagos, Yunan vatandaşlarının yüzde 70'inin yasa dışı göçe karşı çıktığını ve ülke halkının göçmenler tarafından saldırılara uğradığını öne sürmüştü. Bu konuşma sırasında Türkiye'ye de değinen Yunan Vekil, Türkye'nin her istediğini yapabildiğini ve ülkelerine akın akın göçmen geldiğini belirterek elinde tuttuğu Türk Bayrağını göstererek bununla ne yapılır diyerek yırtıp atılacağını söyledi ve elindeki Türk Bayrağını yırtarak artık buna son vermeliyiz ifadeleirnde bulunmuştu. AP'de Türk Bayrağını yırtan Yunan Vekil bu ırkçı davranışıyla büyük bir provokasyona adım atmıştı.

Türkiye'den Yunan Vekile Büyük Tepki

Yunan Vekilin Türk Bayrağını yırtma cürreti göstermesi ve yaptığı bu saygısız hareket Türk toplumu tarafından büyük tepki çekmişti. Olayın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da bizim bayrağımızın renginin şehidimizin kanı olduğunu söyleyerek Yunan Vekilin yaptığı hareketin onun kansızlığını gösteren bir şey olduğunu söyleyerek tepkisini göstermişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@