Türk gençlerin yardım eli uzattığı yaşlı Almanlar gözyaşları içinde "Onca yıldır sizi yanlış tanımışım"

Koronavirüs salgınıyla mücadele eden Almanya’da ki yaşlılara, müslüman gençler yardım eli uzattı. Yaşanan durum karşısında Alman bir vatandaş gözyaşlarına hakim olamayarak, "Onca yıldır sizi yanlış tanımışım. Özür dilerim" ifadelerini kullanarak pişmanlığını dile getirdi.

DÜNYA 07.04.2020, 13:58 Sinem Ramazanoğlu
Türk gençlerin yardım eli uzattığı yaşlı Almanlar gözyaşları içinde "Onca yıldır sizi yanlış tanımışım"

Tüm dünyayı etkisi altına alarak binlerce insanın hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs salgınıyla mücadele eden Almanya’da ki yaşlılata müslüman gençler yardım eli uzattı. Almanya’da sokağa çıkmasında risk görülen yaş grubundaki yaşlıların kapısını müslüman gençler çalınca duygu dolu anlar yaşandı. Alman bir vatandaş kapıyı açtığında karşısında bir müslüman genç görünce, "Siz gerçekten camiden mi geliyorsunuz? Onca yıldır sizi yanlış tanımışım. Özür dilerim" ifadelerini kullandı.

Alman vatandaşlar pişmanlıklarını dile getirdi

banner32
Almanya’nın Wiesbaden kentinde bulunan Türk dernekleri, koronavirüs yüzünden evden çıkamayan yaşlı vatandaşlar için harekete geçti. Sokağa çıkamayan yaşlıların kapısını çalarak yardım eli uzatan müslüman gençler karşılaştıkları durum karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. 

Türk derneğinin yardım ekibinde bulunan Osman Bilgili yaşadıkları anları anlattı. Kapılarını çaldıkları Alman vatandaşların, karşılarında müslüman gençleri gördüklerinde gözyaşlarına boğularak, "Onca yıldır ben sizi yanlış tanımışım, sizleri hiç böyle bilmiyordum. Özür dilerim. Meğer ne kadar da yardımsevermişsiniz" şeklinde konuştuklarını belirterek, "Asıl biz karşılaştığımız tabloya şaşırdık" diyerek şaşırdıklarını belirtti.

Müslüman gençlerden 'Komşuna yardım et' kampanyası

Almanya’nın Wiesbaden kentinde bulunan Türk derneği tarafından başlatılan 'Komşuna yardım et' kampanyasında bulunan Osman Bilgili din, cinsiyet, ırk ayrımı yapmadan komşularına yardımcı olduklarını belirterek, "Bizler arkadaşlarla koronovirüs sebebiyle risk gurubunda olan yaşlılara yardım için ülke genelinde yapılan 'Komşuna yardım et' kampanyasını Wiesbaden şehrinde başlattık, devam ediyoruz. Daha çok yaşlı ve yardıma muhtaç insanları tespit edip, cami gençleriyle kapılarını çalarak ihtiyaçları var mı diye soruyoruz. İnsanların çoğu hatırlarını sormamızdan oldukça memnun ve şaşkınlıkla bizi yanlış tanıdıklarını ifade ediyorlar. Bazı Almanlar gönderdikleri mektupla bizlere teşekkür ettiklerini yazdılar. Ayrıca bu kriz döneminde özveriyle çalışan şehrimizdeki Paulinen Hastanesi çalışanlarına kumanya hediye paketleri verdik" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@