Türkiye ABD'ye yardım eli uzattı! Gönderilecek olan tıbbi malzemelerin detayları paylaşıldı

Kabine toplantısı sonrası basın açıklaması yapan ve önemli detaylar paylaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin ABD’ye koronavirüs salgını kapsamında tıbbi yardım göndereceğini duyurmuştu. İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise ABD’ye gönderilecek olan tıbbi yardım malzemeleri ile ilgili detayları paylaştı.

DÜNYA 28.04.2020, 00:17 28.04.2020, 00:21 Sema Topbaş
Türkiye ABD'ye yardım eli uzattı! Gönderilecek olan tıbbi malzemelerin detayları paylaşıldı

Kabine toplantısı sonrası basın açıklaması yapan ve önemli detaylar paylaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin ABD’ye koronavirüs salgını kapsamında tıbbi yardım göndereceğini duyurmuştu. İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise ABD’ye gönderilecek olan tıbbi yardım malzemeleri ile ilgili detayları paylaştı. Sosyal medyadan açıklamalarda bulunan Altun, Türkiye’den 500 bin cerrahi maske ve medikal ürünlerin yarın ABD’ye ulaştırılacağı bilgisini aktardı.

Türkiye’den ABD’ye Maske ve Medikal Ürün Yardımı

banner32
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ABD’ye tıbbi yardım desteği ile ilgili detaylar İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan geldi. Sosyal medya hesabından detayları paylaşan Altun, Türkiye tarafından yarın 500 bin cerrahi maske ve medikal ürünün ABD’ye ulaştırılacağı bilgisi aktarıldı. Türkiye’nin koronavirüs salgınında NATO müttefiki olan ABD’nin yanında durduğunu belirten Altun, ABD’ye ulaştırılacak yardımın yanı sıra Türkiye’nin daha önce yardımda bulunduğu 55 farklı ülkeye de dikkat çekti.

TSK’ya Ait Uçaklar Yarın ABD’ye Gidiyor

Diğer yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’da toplantı sonrasında yaptığı açıklamalarda koronavirüs salgını kapsamında Türkiye’nin 55 farklı ülkeye yardım eli uzattığını ve salgınla mücadele amaçlı malzeme desteği verdiğinin altını çizmişti. Türkiye’nin dünyanın dört bir yanındaki dost ve kardeş toplumlara bu zorlu salgın sürecinde umut olduğunu belirten Erdoğan, bu süreçte gelişmiş ülkelerin dahi Türkiye’den yardım talep ettiğini ve ülkemizin elindeki imkanları Balkanlar’dan Afrika’ya kadar yardımlarını geniş bir coğrafyaya açmakta tereddüt etmediğini ifade etti. Son olarak Türkiye’den ABD’ye yüz koruyucu, maske, siperlik, göz koruyucu, N95 maske, dezenfektan ve tulumdan oluşan tıbbi yardım malzemesi gideceğini duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait olan askeri nakliye uçağının bu malzemeleri ulaştırmak üzere yarın ABD’ye hareket edeceğini duyurdu. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@