Türkiye günlük vaka sayısında İtalya’yı geçti! Türkiye vaka sayısında kaçıncı sırada?

Dünya geneline yayılan ve çok sayıda insanın ölümüne sebep olan yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili veriler paylaşılan Worldometer’in verilerine göre, Türkiye son 24 saatteki vaka sayısının da eklenmesiyle İtalya’yı geçerek 4. sırada yer aldı.

DÜNYA 08.04.2020, 21:34 08.04.2020, 21:44 Sema Topbaş
Türkiye günlük vaka sayısında İtalya’yı geçti! Türkiye vaka sayısında kaçıncı sırada?

Dünya geneline yayılan ve çok sayıda insanın ölümüne sebep olan yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili veriler paylaşılan Worldometer’in verilerine göre, Türkiye son 24 saatteki vaka sayısının da eklenmesiyle İtalya’yı geçerek 4. sırada yer aldı. Dünya genelindeki verilere göre Türkiye toplam 38 bin 226 vakayla ABD ve İspanya’nın ardından vaka sıralamasında İtalya’yı geçti.

Dünya Genelindeki Vaka Sıralamasında Kritik Tablo

banner32
Sağlık Bakanlığı tarafından son 24 saat içinde yaşanan vaka ve ölüm sayılarının açıklandığı veri tablosu sonrasında Türkiye’de son 24 saat içinde 4 bin 117 kişiye daha koronavirüs tanısı konduğu görülürken koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 812 olarak belirtildi. Gelen son verilere göre, dünya genelindeki koronavirüs vakalarının verilerini çıkaran Worlometers’ın değerlendirmelerine göre, Türkiye dünya genelindeki vaka sayısı artışında ABD ve İspanya’nın ardından 4. sırada yer aldı. Vakalarda düşme hızı süren İtalya ise son 24 saatteki 3 bin 836 artışla 5. sıraya yerleşti. Öte yandan son 24 saat içinde ABD’de 17 bin 668 vaka yeni vaka tespit edilirken İngiltere’de ise 5 bin 491 yeni vaka, İspanya’da 4 bin 748 yeni vakaya rastlandı. 

Türkiye’de Bugün Koronavirüs Salgınının En Yüksek Vaka Artışı Yaşandı

Bakanlık tarafından günlük olarak paylaşılan yeni tip koronavirüs vaka tablosuna göre, Türkiye’de koronavirüs salgını kapsamında son 24 saat içinde yapılan 24 bin 900 test ile 4 bin 117 yeni vaka tespit edildiği ve tespit edilen bu vaka sayısının şimdiye kadarki en yüksek vaka sayısı olduğu gözlemlendi.

Yorumlar (1)
METIN KALKAN 4 ay önce
Insanları tedirgin etmekte başka bi haber yaptığınız yok

Gelişmelerden Haberdar Olun

@