Türkiye şehitlerinin intikamını alırken Esed Rejiminden ülkemize küstah tehdit

İdlib’in Kuzeyinde 5 kahraman askerimizin şehit düşmesinin ardından Türkiye misillemesine devam ederken Esed Rejiminden küstah bir tehdit geldi.

DÜNYA 12.02.2020, 02:00 12.02.2020, 19:47 Sema Topbaş
Türkiye şehitlerinin intikamını alırken Esed Rejiminden ülkemize küstah tehdit

İdlib’in Kuzeyinde 5 kahraman askerimizin şehit düşmesinin ardından Türkiye misillemesine devam ederken Esed Rejiminden küstah bir tehdit geldi. Türkiye’nin meşru müdafaa kapsamında iki günde bölgede 152 rejim unsurunu etkisiz hale getirdiği saptanırken Esed Rejimi Türkiye’ye tehdit yöneltti.

Suriye’nin Egemenliğini İhlal Etmekle Suçladı

Reuters’ın haberine göre, Esed Rejimi Türkiye’yi Suriye’nin egemenliğini ihlal etmekle suçladı. Sınır bölgesindeki terör tehdidi sebebiyle İdlib ve Halep bölgelerine çok sayıda askeri takviye yapan Türkiye’nin İdlib’deki hamlelerine karşılık olarak Suriye Ordusu tarafından saldırı düzenleneceği belirtilerek ülkemiz açıkça tehdit edildi.

Rejimin Hain Saldırısında 5 Askerimiz Şehit Olmuştu

Suriye İdlib kentinde çatışmaları önlemek amacıyla bölgeye takviye olarak gönderilen TSK personeline yönelik rejimin hain saldırısı sonucunda 5 askerimiz şehit olmuş 5 askerimizde yaralanmıştı.

Türkiye Şehitlerinin Kanını Yerde Bırakmadı

banner32
Rejimin yoğun topçu atışı sonucunda şehit edilen 5 askerimizin ve yaralanan 5 kahramanımızın intikamı alındı. Saldırının ardından bölgede tespit edilen bütün hedefler TSK tarafından ateş altına alındı ve saldırıya karşılık verildi. Milli Savunma Bakanlığı bölgedeki son durum hakkında detaylı bilgiler paylaşırken sınır bölgesinde 2 günde 152 rejim unsurunun etkisiz hale getirildiğini belirtti. Şehitlerimizin kanının yerde kalmadığına vurgu yapılan açıklamalarda, askerlerimize karşı yapılan veya yapılacak olan her türlü saldırıya misliyle karşılık verildiği ve aynı şekilde verilmeye devam edileceği yinelendi.

Esed Rejimi’nden Küstah Türkiye Tehdidi

TSK tarafından bölgede belirlenen hedefler son iki günde yoğun ateş altına alınırken Beşer Esed Rejimi son 2 günde 152 askerinin kaybına uğradı. Türkiye’nin idlib’deki hamlelerine vurgu yapan rejim, bu hamlelere karşılık Suriye Ordusu tarafından Türkiye’ye saldırı düzenleneceğini açıkça söyleyerek tehditte bulundu.

Yorumlar (1)
Dolara inat 6 ay önce
Corona virus atacan tepesine ne Esat kalir ne Ortadogu yapmazsak adiyim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@