Türkiye tüm sınır kapılarını kapatmıştı komşuda ölü sayısı yükseliyor

Türkiye’nin sınır komşusu İran’da koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısının 12’ye yükseldiği belirtilirken ölümcül virüsün bulaştığı kişi sayısının ise 47 olduğu belirtildi.

DÜNYA 24.02.2020, 11:44 24.02.2020, 12:00 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Türkiye tüm sınır kapılarını kapatmıştı komşuda ölü sayısı yükseliyor

Türkiye’nin sınır komşusu İran’da koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısının 12’ye yükseldiği belirtilirken ölümcül virüsün bulaştığı kişi sayısının ise 47 olduğu belirtildi. Türkiye’nin tedbir amaçlı tüm sınır kapılarını kapattığı İran’da koronavirüs kabusu yaşanmaya devam ediyor. Virüs sebebiyle ölenlerin sayısı 12’ye ulaştı.

İran’da Durum Her Geçen Gün Kritikleşiyor

Çin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit altına alan koronavirüs Türkiye’nin sınır komşusu olan İran’da da baş gösterdi. 19 Şubat günü İran’da ortaya çıkan ve hızla yayılmaya başlayan ölümcül virüs sebebiyle Türkiye’de geçici olarak tüm sınır kapılarını kapattı. İran’dan gelişler geçici olarak tedbir amaçlı yasaklanırken Türkiye’den İran’a gidişler ise aynı şekilde devam etti. 

Ölü Sayısı 12’ye Yükseldi

İran devlet televizyonunda çıkan haberde Sağlık Bakanı Said Nemeki’nin yeni tip koronavirüse yakalananların sayısının 47’ye çıktığını ve ölenlerin sayısının 12’ye yükseldiğini belirtti. Sağlık Bakanı Nemeki’nin virüsle ilgili Melis’e rapor sunduğu öğrenildi. 
İtalya’da Virüsten Ölenlerin Sayısı 4’e YükseldiAvrupa ülkesi olan İtalya’da ise koronavirüsten ölenlerin sayısının 4’e yükseldiği belirtildi.

Ölümcül Virüs 3 Ülkeye Daha Sıçradı

Diğer yandan yeni tip koronavirüsün 3 ülkeye daha sıçradığı öğrenildi. Koronavirüsün Bahreyn, Afganistan ve Kuveyt’te de görüldüğü ülkelerin resmi kaynaklarından yapılan açıklamalarla duyuruldu. 


Türkiye Virüs Karşısında Önlem Aldı


Türkiye sınır komşusu olan İran’da koronavirüs vakalarının artması sonucunda bazı önlemler aldı. Virüs için tedbir amaçlı İran’dan gelen uçuşlar geçici olarak durdurulurken TCDD ise yük ve yolcu tren seferinin geçici olarak durdurulduğunu aktardı. 
 

Yorumlar (0)