Ukrayna'da koronavirüs vakaları patlayınca karantina tedbirleri yeniden uzatıldı

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele eden Ukrayna'da tedbirlerin hafifletilmesinin ardından vaka sayısı yeniden patlayınca karantina tedbirlerinin süresinin yeniden uzatılması kararı alındı. Ülkede uygulanan bazı kısıtlamaların tekrar sertleştirilmesi gündemde.

DÜNYA 17.06.2020, 18:50 Şener Koştu
Ukrayna'da koronavirüs vakaları patlayınca karantina tedbirleri yeniden uzatıldı

Ukrayna'da Bakanlar Kurulu tarafından yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede uygulanan karantina tedbirlerinin 31 Temmuz tarihine kadar uzatılmasına karar verildi. Daha evvelde karantina tedbirlerinin 22 Haziran tarihine uzatılması kararı alınmıştı. 

Son Bir Haftada Rekor Artış

Ukrayna'da son bir hafta içerisinde 4 bin 853 kişiye yeni tip koronavirüs enfekte olduğu tespit edildi. Son bir haftadaki vaka sayısının ülkede salgının görüldüğü günden bugüne kadar kaydedilen en yüksek vaka sayısı olduğunu söyleyen Başbakan Denis Şmigal, vaka sayısındaki rekor artıştan dolayı bazı bölgelerde karantina tedbirlerini sertleştirme olasılığının gündeme geldiğini belirtti. 

Halk Karantinadan Yoruldu

banner32
Başbakan Şmigal, "Halkımızın karantina tedbirlerinden yorulduğunun farkındayız. Ama yeni tip koronavirüs salgınında tehdit halen devam ediyor. Şu an için salgınla mücadelede en etkili yöntem karantina tedbirlerinin süresini uzatmaktır. Bundan daha etkili bir yöntem maalesef yoktur." diyerek sözlerini sürdürdü. 

Ukrayna'da Vaka Sayısı Kaç Oldu

Ukrayna'da son 24 saat içerisinde 758 kişiye yeni tip koronavirüs enfekte olduğu belirlendi. Bu rakamla birlikte ülkedeki vaka sayısı toplamda 33 bin 234 kişiye yükseldi. Ülkede yeni tip koronavirüs salgınından dolayı bugüne kadar 943 kişi hayatını kaybetti. Ukrayna, 15 Haziran tarihinden itibaren yabancı ülke vatandaşlarına sınırlarını yeniden açma kararı almıştı. Türkiye ile Ukrayna arasındaki tarifeli uçak seferlerinin ise 1 Temmuz tarihinden itibaren yeniden düzenlenmesi bekleniyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@