Virüsün pençesindeki İran’dan sevindiren haber! İlaç bulundu 10 gün içinde piyasada

Çin ve İtalya’nın ardından yeni tip koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İran’dan sevindiren bir haber geldi. İran’dan gelen güzel habere göre, koronavirüse karşı kullanılacak ilaç bulundu ve 7 ila 10 gün içerisinde piyasaya sürülecek.

Virüsün pençesindeki İran’dan sevindiren haber! İlaç bulundu 10 gün içinde piyasada

Çin ve İtalya’nın ardından yeni tip koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İran’dan sevindiren bir haber geldi. İran’dan gelen güzel habere göre, koronavirüse karşı kullanılacak ilaç bulundu ve 7 ila 10 gün içerisinde piyasaya sürülecek. Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ve ölü sayısı gün geçtikçe yükselen ülkelerden biri olan İran’dan bu kez güzel haber geldi. 10 dakikada 1 kişinin virüs yüzünden hayatını kaybettiği belirtilen ülkeden koronavirüse ile mücadelede kullanılacak ilacın bulunduğuna dair bilgi geldi.

İran Koronavirüse Karşı Kullanılacak İlacı Buldu Mu?

İran Gıda ve İlaç Kurumu Başkanı Rıza Şane Saz’dan gelen açıklamaya göre, koronavirüse karşı kullanılacak ilaç bulundu ve 7 ila 10 gün içinde piyasa sürülmesi bekleniyor. Koronavirüse karşı kullanılacak ilacın ham maddesinin dün İran’a getirildiğini belirten Saz, söz konusu ilacın tamamen yerli üretim olduğu ve koronavirüs hastalarına iyi gelen bu ilacın 7 ila 10 gün içerisinde piyasaya sürüleceğini duyurdu.

İlacın Klinik Testleri Başarıyla Yapıldı

Sınır komşumuz İran’da koronavrüse karşı kullanılacak ilacın klinik testlerinin başarılı bir şekilde sonuçlandığı ve ilacın bazı koronavirüs hastaları üzerinde denendiği açıklandı. Koronavirüs hastaları üzerinde kullanılan ve hastalara iyi geldiği belirtilen bu ilacın 7 ila 10 gün içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. 

İran’da Ölü Sayısı Bin 556’ya Yükseldi

Öte yandan Çin ve İtalya’nın ardından en çok koronavirüs kaynaklı ölüm yaşanan ülke olan İran’dan son gelen açıklamaya göre, toplamda bin 556 kişi hayatını kaybederken ülke genelinde görülen koronavirüs vaka sayısı ise 20 bin 610’a çıktı. 


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@