Washington Post'tan 100 milyar dolarlık Erdoğan iddiası

ABD'de yayın yapan Washington Post gazetesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ABD Başkanı Donald Trump'ın 100 milyar dolarlık bir teklifte bulunacağını yazdı.

DÜNYA 13.11.2019, 16:44 13.11.2019, 17:12 Kübra Kozbay
Washington Post'tan 100 milyar dolarlık Erdoğan iddiası

ABD'nin en önemli gazetelerinden biri olan Washington Post, ABD Başkanı Donald Trump'ın bu akşam görüşeceği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 100 milyar dolarlık ticaret anlaşması teklif edeceğini iddia etti. Aynı zamanda gazete Donald Trump'ın S-400 alımı nedeniyle Türkiye'ye uygulanacak olan yaptırım sorununu çözmek için de başka bir yol önerdiği iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Washington'da

banner32
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile yapacağı kritik görüşme için Washington'a gitti. Görüşme öncesinde ABD'nin en önemli gazetelerinden biri olan Washington Post, gündeme bomba gibi düşecek bir iddiayı ortaya attı. Gazetenin iddiasına göre ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için 100 milyar dolarlık ticaret anlaşması ile yaptırım sorununu çözmeyi öngören yeni teklifler hazırladı. Bazı kaynakların gazeteye yaptığı açıklamaya göre Trump'ın ABD ve Türkiye arasındaki ilişkileri düzeltmek için böyle bir teklif hazırladığı ve geçen hafta bu teklifin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderilen mektupta yer aldığı belirtildi.

Trump'ın teklifi temsilciler meclisini kızdıracak

Washington Post gazetesi haberin devamında Trump'ın tekliflerinin geçtiğimiz günlerde Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türkiye'ye yaptırım uygulanmasını destekleyen ABD temsilciler meclisi üyelerini muhtemelen çok kızdıracağı ifade edildi. Diğer yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün ABD Başkanı Donald Trump'ın daveti üzerine Washington'a gitti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Trump arasında gerçekleşecek olan görüşmenin bu akşam saat 20.00’da başlaması bekleniyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@