Wuhan'da yakılan cesetlerden oluşan gaz bulutu uyduya yansıdı

Çin'in Wuhan kentinde koronavirüsten dolayı yaşamını kaybedenlerin cesetlerinin yakılmasına başlandı. Kent üzerinde kükürt dioksit gazından dolayı oluşan gaz bulutu alarm seviyesine ulaştı.

DÜNYA 11.02.2020, 20:06 11.02.2020, 20:20 Şener Koştu
Wuhan'da yakılan cesetlerden oluşan gaz bulutu uyduya yansıdı

Çin’de koronavirüs nedeniyle yaşamını kaybedenlerin cesetlerinin yakılmasına başlandı. Yakılan cesetlerden dolayı Wuhan kentinin üzerinde oluşan gaz bulutu uydu görüntülerine yansıdı.

Wuhan yakılan cesetlerden oluşan gaz bulutu uyduya yansıdı

Ölenlerin Sayısı Bini Aştı

banner32
Çin Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından yapılan açıklamaya göre koronavirüs nedeniyle yaşamını kaybedenlerin sayısı bin 16’ya yükseldi. Çin’de koronavirüse yakalandıktan sonra iyileşerek normal yaşamına dönenlerin sayısı 4 bin olarak açıklandı. Ayrıca Çin’de koronavirüsten dolayı yaşamını kaybedenlerin yakıldığı kremataryumlardan çıkan kükürt dioksit gazının gökyüzünde oluşturduğu bulut ilk defa uydu görüntülerine yansıdı. Çin’de kükürt dioksit gazının yoğun olduğu bölgeler koronavirüsten dolayı hangi şehirlerin daha fazla kayıp verdiğinin ispatı niteliğinde.

Astım ve Akciğer İltihabına Yol Açıyor

Koronavirüs salgınından dolayı yaşamını kaybedenlerin cesetlerinin en hızlı şekilde yakılması gerektiği Çinli otoriteler tarafından daha önce dile getirilmişti. Salgın nedeniyle karantina altında olan 11 milyon kişinin yaşadığı Wuhan şehrinde kükürt dioksit gazı (SO2) alarm veren seviyeye ulaştı. Kükürt dioksit gaz seviyesi hafta sonunda metreküp başına 1.350 mikrogram seviyelerine ulaştı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre ise 500 ug/m küplük bir dozun 10 dakikayı aşmaması gerekiyor. Kükürt dioksit gazının astım ve akciğer iltihabı rahatsızlıklarını tetiklediği biliniyor. Ayrıca koronavirüs salgınından dolayı karantina altında olan bir başka kent Chongqing kentinde de kükürt dioksit gazı alarm veren seviyeye ulaştı. Kükürt dioksit gazı ile koronavirüs arasında bir bağ olup olmadığı hususunda ise yetkililer tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı.   

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@