Pazartesi , Temmuz 23 2018

Dünyanın En Güçlüleri Çocuklardır


Bizler, dünyadaki en güçlü insanları makamı, mevkisi veya kabarık banka hesapları olan insanlar sansak da gerçek göründüğü gibi değil. Çünkü dünyanın en güçlü insanları çocuklardır. 

Çocuklar, insanlar üzerinde hiç kimsenin oluşturamadığı tesiri masumlukları ve sevimlilikleriyle oluştururlar.

Çocukların sözü büyüklere karşı her zaman geçer. Örneğin çocuklar bir şey istediği zaman hangimiz onun minik kalbini kırabiliriz? Hatta hiç tanımadığımız çocuk olsa dahi. Onların sözleri, gözlerindeki masumiyetin dillere dökülmesi gibidir. 

Tarihe bir baktığımız zaman dünyanın en güçlü insanlarının dahi çocuklar karşısında saygıyla eğildikleri ve onların sevimli yanaklarını sevgiyle okşadıkları görülür. 

Kimsenin diz çöktüremediği komutanlar dahi çocukların önüne geldikleri vakit diz çöker. Çünkü onlar, dünyadaki en değerli varlıkların çocuklar olduğunu bilir. 

En sert hukuk kuralları dahi çocuklar söz konusu olduğu zaman yumuşar. Onlara, yaşam karşısında bir şans daha vermek için kapalı kapıları sonuna kadar açar. 

Dünyadaki yetişkinlerin çalışmalarındaki tek amaç çocukların mutlu olmasıdır. Her şey onlar daha iyi eğitim alsın, istikballeri parlak olsun, sağlıklı ve mutlu yaşasınlar diyedir. 

Tüm dünyanın gözü, çocukların gözünün içine bakar. Çünkü çocuklar, dünyanın gözbebeği ve baş tacıdır. Onlar, geleceğe dair umut, yarınların garantisi ve gönül bahçesinin en tatlı meyveleridir. 

Çocuklar, dünyadaki en güçlü, en değerli, en erdemli ve en güzide insanlardır. Onlar karşısında saygıyla eğilmeyen ise zalimin ta kendisidir.  
 

About Şener Koştu

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir