Pazartesi , Temmuz 16 2018

E-Ticareti Gelecekte Bekleyen Değişiklikler


Tüm cihazların küçülmesi, hafif ve taşınabilir olması ile birlikte gelecekte daha da hızlanacak olan dünyada yaşanan gelişmelerin e-ticareti ve satın alma alışkanlıklarını dönüştüreceğini söyleyen Erdör, e- ticaret sektörünü bekleyen değişiklikler ile ilgili bilgi verdi. 
    

Stoksuz satış olarak da bilinen ve e-ticaretin son zamanlardaki yükselen trendi olan Dropshipping’e ilgi gelecekte daha fazla olacak. Ürünleri stoklamak yerine tedarikçinin  deposundan müşteriye ulaştıran Dropshipping modeli ile e-ticaret yapacak kişi ve marka sayesinde gittikçe artış olacak. 
    

Mobil Artışı Süreklilik Arz Edecek
    

İnsanlar, gelecekte tüm işlerini cep telefonları ve tabletlerden halledecek. Akıllı cihazların satışında ve kullanımında görülen artış ve yaşamın vazgeçilmez unsuru haline gelmesi ile birlikte mobil alışverişte de artış olacak. 
    

İnsanlar, ihtiyacı olan ürünleri satın alabilmek için eskiden mağazalara giderdi. İnsanlardaki bu alışveriş alışkanlığı halen yoğun olarak devam ediyor. İnternet ve e-ticarette görülen yaygınlık bu alışveriş yöntemine alternatif oluşturuyor. İnternetin saniyeler içerisinde milyonlarca seçeneği insanın önüne getirmesi 15-20 yıl içerisinde mağaza alışverişlerini hobiye dönüştürecek. 
    

Görsel ve Ses İle Arama Özelliği Gelişecek
    

Kelime ile aramadan daha gelişmiş olan görselle arama, e-ticarette yükselen trend haline gelecek. Beğenilen bir ürünün resmi istenilen bir e-ticaret sitesine yüklenebilecek. E- ticaret sitesi ise ürüne yakın olan bütün ürünleri ekrana getirecek. 1-2 sene içerisinde de e-ticaret sitelerinin arama opsiyonu içerisinde ‘ses’ ile arama özelliği de olacak. Bu sayede istenilen ürün rahatlıkla aranabilecek. 

E-ticarette pazarlama sistemi daha da ayrıntılı oluyor. anlık satın alma kararları, sorunların derhal çözülmesi için alınan kararlar, yeni bir şeyler denenmesi hususunda alınan kararlar. Bütün bunlarla birlikte yaşanan yeni gelişmeler, analiz ve uygulamalar e-ticarette dönüşüme yol açıyor. Alışveriş yapan kesimin paradigmaları da geçmişe göre çok farklı. E-ticaret sistemiyle pazarlama yapan şahıs ve şirketler, içerik promosyon teklifleri ile sosyal medya ortamında hedefi olan reklamlar yapabilmekle birlikte satın alma onaylamaları ve durum güncelleştirmeleri gibi anlık bütün ayrıntılarda optimize edilebilecek. 

İçeriğin Tahtı Sarsılmayacak

Pazarlama sektöründe faaliyet gösteren %78’lik gibi bir kesim pazarlamanın geleceği ve devamlı bir parçası olarak özel içeriği görüyor. Doğru ve kişiselleştirilmiş bir içerik her sektörde olduğu gibi e-ticarette de önemini sürdürecek. 

E-ihracat sayesinde farklı ülkelerde de faaliyet gösterme imkanına kavuşan e-ticaret, faaliyet içerisinde olduğu farklı ülkelerdeki tüketicilere de hitap edebilecek. E-ihracata olan ilgi gelecek senelerde daha da artacakken yurt dışına online ürün satmak isteyen markalar, kargo, e-ticaret altyapısı ile yazılım gibi birçok hususta düzenleme ve yenileme yoluna gidecek.     
 

About

Check Also

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dolar’ın Yükselişini Yorumladı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Batman’da düzenlediği basın toplantısında ekonomi ile ilgili vatandaşların kapalı endişeleri verdiklerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir