Cumartesi , Ağustos 4 2018

Ece Öğretmen, Öğrencilerini Puding İle Motive Ediyor


Şanlıurfa’ya bağlı Siverek ilçesinde öğretmenlik görevini ifa eden Ece Koyun, öğrencilerinin okula devam etmeleri için sınıfta yanan odun sobasında yaptığı pudingleri öğrencilerine ikram ediyor. 
    

Siverek’e 20 km mesafedeki Dardağan Mahallesinde bulunan ilkokulda görevli Ece öğretmen, her sabah ders saatinden evvel sınıfa gelerek odun sobasını yakıyor. Bu sayede sıcacık sınıfa gelen öğrenciler üşümüyor. Ece öğretmen öğrencileri ile iletişime geçebilmek için bir takım etkinliklerde düzenliyor. Haftanın belirli günlerinde bir taraftan ders veren Ece öğretmen, diğer taraftan da odun sobasında öğrencileri için puding pişiriyor. Ders bitiminde de puding yemek için sabırsızlanan öğrencilerine elleriyle hazırladığı pudingi ikram ediyor. 
    

Öğrencilerinin ders daha fazla ilgi göstermelerini sağlamak için puding pişirerek ikram ettiğini belirten Ece öğretmen, “Buradaki görevime başlayalı iki yıl oldu. Siverek’i ve öğrencilerimi seviyorum. 23 öğrencimin derse daha fazla motive olmalarını sağlamak için onlara puding ikramında bulunuyorum. Öğrencilerime ders anlattığım esnada çok sevdikleri pudingi sobada pişiriyorum. Eğlenerek hazırladığım pudingi dersten sonra öğrencilerime servis ediyorum. Böylelikle iletişimde verimlilik arttığı gibi çocuklar, derslerine daha iyi çalışıyorlar. Veliler ise bana teşekkür etmeye geliyorlar. Öğrencilerimizin derse olan ilgisi velileri de memnun ediyor.” dedi. 
    

Öğretmenini çok sevdiğini söyleyen öğrenci Duru Güler ise “Öğretmenimiz, bizler için sobada muzlu puding pişiriyor. Dersten sonrada servis ediyor. Öğretmenimizin eliyle pişirdiği pudingi çok severek yiyoruz. Bu çok hoş bir yaklaşım tarzı.” dedi. 
    

Erhan Ağırağaç’ta, öğretmeni tarafından kendilerine gösterilen ilgiye ve puding ikramına teşekkür etti.       
 

About

Check Also

Okuldaki Tuvalet Krizi Savcılığa Taşınıyor

Trabzon’da yaptırdığı okulu Milli Eğitim Bakanlığına devreden işadamı Halit Özdağ, okulu ziyareti esnasında 50 kabin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir