Cuma , Haziran 22 2018

Ege Üniversitesi'nde Bağış Şoku: 'Devlet Vakfına Bağış Yap, Dersten Geç'


Ege Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nün resmi internet sitesinde yayınlanan duyuru öğrencileri ve görenleri de şaşkına çevirdi. Duyuruda, “Dersten geçmek için devlet vakıflarına bağış yap” yazınca, Rektörlük konu hakkına inceleme başlattı. 

Bugün sabah saatlerinde Ege Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nün resmi internet sitesinde Prof. Dr. Gökalp Kahraman imzalı olarak yayınlanan duyuru herkesi şok etti. Konu hakkında üniversite rektörlüğü inceleme başlattı. 

“DEVLET VAKFINA BAĞIŞ YAP, DERSİ GEÇ”
Duyurunun Topluma Hizmet Uygulamaları dersinden kalan öğrencilere hitaben yazılan duyuruda öğrencilerin devlet vakıflarına yapacakları 100 lira tutarındaki bağışı belgelendirerek dersten 100 not alıp geçecekleri belirtiliyordu. 

REKTÖRLÜK’TEN AÇIKLAMA 
Duyurunun tam metni şu şekilde oldu; ‘Topluma Hizmet Uygulamaları Dersini Alanların Dikkatine Kalan öğrenciler Mehmetçik Vakfı’na veya 15 Temmuz şehitleri ve gazileri vakfına veya Kızılay’a 100 lira bağışlayıp, teşvik ederlerse yani vesikalandırırlarsa 100 not ile geçerler. Prof. Dr. Gökalp Kahraman’. Bu duyurunun ardından bir açıklama yağan Ege Üniversitesi Rektörlüğü, üniversitede böyle bir uygulama olmadığını ve konu hakkında inceleme başlatıldığını açıkladı. 

2-478.jpg

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir