2020 KPSS sınav tarihleri ile ilgili açıklama! KPSS sınavı ne zaman yapılacak?

KPSS ile ilgili gelen bilgilendirmede, KPSS Alan Bilgisi Testinin 12-13 Eylül tarihlerinde, Genel Yetenek- Genel Kültür ile Eğitim Birimleri oturumlarının ise 6 Eylül’de yapılacağı açıklandı.

EĞİTİM 27.03.2020, 11:43 27.03.2020, 11:49 Sema Topbaş
2020 KPSS sınav tarihleri ile ilgili açıklama! KPSS sınavı ne zaman yapılacak?

KPSS ile ilgili gelen bilgilendirmede, KPSS Alan Bilgisi Testinin 12-13 Eylül tarihlerinde, Genel Yetenek- Genel Kültür ile Eğitim Birimleri oturumlarının ise 6 Eylül’de yapılacağı açıklandı. Merakla beklenen KPSS sınavının tarihleri açıklandı. KPSS için hazırlanan binlerce insan için gelen bilgilendirmede sınav tarihleri tek te sıralandı.

KPSS Sınav Tarihleri Açıklandı

KPSS ile ilgili gelen bilgilendirmede, KPSS Alan Bilgisi Testinin 12-13 Eylül tarihler arasında, Genel Yetenek- Genel Kültür ile Eğitim Birimleri oturumlarının ise 6 Eylül tarihinde yapılacağı bildirildi. 

banner32

KPSS Ön Lisans ve Ortaöğretim Düzeyi

Öte yandan KPSS ön lisans düzeyi ve ortaöğretim düzeyindeki sınavlarında 22 Kasım tarihinde yapılacağı açıklandı. 

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi

Ayrıca KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin de 20 Eylül tarihinde, Dikey Geçiş Sınavı’nın ise 9 Ağustos tarihinde yapılacağı ifade edildi.

ÖSYM Başkanı Açıklama Yaptı

2020 KPSS sınav tarihleri ile ilgili meraklı bekleyiş son bulurken ÖSYM Başkanı Halis Aygün'den açıklama geldi. Ayün, sınav tarihlerinni gözden geçirildiğini ve yeniden düzenlendiğini söyledi. KPSS sınavında yeni tarihlerin belli olduğunu belirten YÖK Başkanı Halis Aygün, YKS sınavının ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önerilecek müfedat ve kazanımlara göre yapılacağı açıklamasında bulundu.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@