Bağış parası ile tatilde çıktığı iddia edilen İzmir İl Milli Eğitim Müdüründen açıklama geldi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, bağış parası ile tatile çıktığı iddialarına bir açıklama yaparak yanıt verdi. İddiaları yalanlayan Yahşi, kendisine verilen herhangi bir cezanın olmadığını söyledi.

Bağış parası ile tatilde çıktığı iddia edilen İzmir İl Milli Eğitim Müdüründen açıklama geldi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi hakkında gündeme gelen bağış parası ile tatile çıktığı iddialarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Söz konusu ile ilgili olarak gerekli yasal haklarını sonuna kadar kullanacağını belirten Yahşi, şahsına yönelik basında ve sosyal medyada yer alan iddiaların gerçek dışı olduğunu ifade etti.

Söz konusu iddialar iftira içeriyor

banner32
Yahşi açıklamasında söz konusu haberleri takip ettiğini belirterek, haber adı altında kamuoyuna sunulan bu iddiaların iftira içerikli olduklarını belirtti. 29 Kasım 2019 tarihinde Valilik makamı tarafından yapılan açıklamada, yapılan işlemlerin usulüne uygun ve belgeli şekilde gerçekleştirildiği aynı zamanda haberlerin gerçeği yansıtmadığının kamuoyuna duyurulduğunu belirten Yahşi, süreçle ilgili yasal haklarını sonuna kadar kullanacağını kamuoyuna duyurduğu söyledi.

Herhangi bir ceza söz konusu değil

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk, geçtiğimiz günlerde bir köşe yazısı yazmış ve İYİ Parti Adana milletvekili İsmail Koncuk’un Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a kendisine ait olmayan korunması gereken kurum parası ile ailesi tatile gönderen İl Milli Eğitim Müdürü hakkında neden bir işlem yapılmadığını ve bu büyük kusura rağmen neden hala görevde tutulduğunu sorduğunu yazmıştı. Dosyanın kınama cezası ile kapatıldığını iddia eden Öztürk, aynı zamanda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un bu iddialara yanıt vermeyeceğini söylemişti. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi açıklamasında kendisine gelen herhangi bir cezanın olmadığını haberlerini tamamen gerçek dışı olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@