Bakan Selçuk: Okulların açılma tarihini sağlık koşulları belirleyecek

Okulların eğitime başlama tarihi ile ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılma tarihinin tamamen sağlık koşullarına bağlı olduğunu ifade etti.

Bakan Selçuk: Okulların açılma tarihini sağlık koşulları belirleyecek

23-27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan uzaktan eğitim programından sonra okullarda eğitimin devam edip etmeyeceğine dair açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Okullarımızda eğitim hayatına devam edilip edilmeyeceğini sağlık koşulları belirleyecek. Sağlık Bakanımızla bu hafta içerisinde yeniden bir araya geleceğiz. Bu görüşmeden sonra süreçle ilgili kamuoyunu bilgilendireceğiz.” dedi.  

Bilimsel Veriler Doğrultusunda Hareket Ediyoruz

23 – 27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek uzaktan eğitim programından sonra eğitim hayatına okullarda devam edilip edilmeyeceğine dair soruya yanıt veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bu hususta bilimsel veriler doğrultusunda hareket ediyoruz. Okulların yeniden eğitime başlamasıyla alakalı herhangi bir eğitimsel sıkıntımız yoktur. Sağlık şartları elverişli olsa yarın bile eğitime başlarız. Ama bu tamamen sağlık koşullarının elverişliliği ile alakalı bir durum. Sağlık koşulları dikkate alınarak birlikte yapılacak istişareler neticesinde buna karar verilir. Sağlık Bakanımız Fahretin Koca ile bu hafta içerisinde bir görüşme yapacağız. Bu görüşmeden çıkacak sonuçla ilgili kamuoyunu bilgilendireceğiz. Milli Eğitim Bakanlığı olarak her türlü senaryo için hazırlığımızı yaptık. İhtiyaç duyulması halinde telafi eğitimleri yapılacak. Bununla alakalı da bir paket hazırladık. Liselere Giriş Sınavının ertelenmemesi öncelikli hedefimiz arasında yer alıyor. Sağlık koşulları elverirse sınavı ertelemenin doğru olmadığı kanaatindeyiz. Sağlık koşullarından dolayı zorunlu bir durum oluşursa ertelemeyi düşünürüz. Böyle bir durum olursa da gerekli önlemlerimizi aldık. Şu an için ertelemek gibi bir amacımız yoktur. Ama ertelenmesi ihtimali üzerine de değerlendirmeler yapıyoruz.” şeklinde konuştu.   

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@