Doğa Koleji'nin satışı kesin olarak tamamlandı

Doğa Koleji'nin satışı ile ilgili günlerdir devam eden karmaşa nihayet sona erdi. İTÜ Vakfı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Doğa Koleji'nin satın alımına ilişkin görüşmeler yapıldığını doğruladı. Vakfın satın almaya ilişkin kesin açıklamayı bugün yapması bekleniyor.

Doğa Koleji'nin satışı kesin olarak tamamlandı

Doğa Koleji'nin günlerdir yılan hikayesine dönen satışında nihayet mutlu sona ulaşıldı. Öğretmenlere 3 aydır maaş ödeyemeyen aynı zamanda temizlik ve güvenlik personeline de maaş ödemediği ortaya çıkan Doğa Koleji, İTÜ Vakfı tarafından satın alındı. Dün akşam saatlerinde sosyal medya hesabından açıklama yapan İTÜ Vakfı görüşmelere ilişkin haberlerin doğru olduğunu duyurdu.

Resmi kanallardan açıklama yapılacak

İTÜ Vakfı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kamuoyunda farklı kaynaklardan yansıyan haberlerde dolayısıyla bir açıklama yapılması gereği doğduğunu belirterek Doğa Kolejleri ile ilgili müzakerelerin olumlu yönde devam ettiğini en kısa süre içerisinde de kamuoyuna gereken bilgilendirmenin resmi kanalları üzerinden yapılacağını ifade etti.

Satışı tamamlandı

Gelen bilgilere göre İTÜ Vakfı ile Doğa Koleji arasında yapılan satış görüşmeleri olumlu sonuçlandı. İddiaya göre İTÜ Vakfı Doğa Koleji'ni 800 milyon lira karşılığında satın aldı. Aynı zamanda öğretmenlerin biriken bütün alacaklarının da İTÜ Vakfı tarafından ödeneceği öğrenildi. Doğa Koleji yetkilileri dün akşam saatlerinde İTÜ Rektörü Mehmet Karaca’ya sunum yaptı. Bugün gün içerisinde ise hem Vakıf tarafından hem de Doğa Koleji tarafından bir açıklama yapılması bekleniyor.

İsim değişikliği iddiaları

Dün basına yansıyan haberlerde Doğa Koleji'nin İTÜ Vakfı tarafından satın alındıktan sonra isminin değiştirileceği öne sürülmüştü. İTÜ Vakfı tarafından yapılan açıklamada ise okulun ismini de değişiklik olmayacağı ve aynı isimle faaliyete devam edeceği belirtildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@