İstanbul Büyükşehir Belediyesi 30 bin öğrenciye burs verecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak İBB olarak 30 bin üniversite öğrencisine yıllık 3 bin 200 TL eğitim yardımı yapacaklarını duyurdu.

EĞİTİM 19.11.2019, 17:15 Kübra Kozbay
İstanbul Büyükşehir Belediyesi 30 bin öğrenciye burs verecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada üniversite öğrencileri için İBB'nin eğitim yardımına başlayacağını duyurdu. Ekrem İmamoğlu bu girişimle birlikte seçim vaatlerinden birinin yerine getirmiş olacak. Ancak daha önce belediyelerin öğrencilere verdiği eğitim yardımlarının CHP tarafından önünün kesilmiş olduğu da biliniyor. Ekrem İmamoğlu’nun bu yardımı nasıl yapacağız şimdiden merak konusu oldu.

30 bin öğrenciye burs verilecek

banner32
Twitter hesabından bir video yayınlayan İBB başkanı Ekrem İmamoğlu videoda İstanbul'un öğrenciler için daha yaşanılır bir kent haline gelmesi için çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Ekrem İmamoğlu açıklamasının devamında 30 bin öğrenciye yıllık 3 bin 200 TL olmak üzere belediye olarak burs vereceklerini belirtirken, başvuru yapmak isteyen öğrencilerin 24 Kasım pazar gününe kadar https://gencuniversiteli.ibb.istanbul adresinden başvurularını tamamlamaları gerektiğini söyledi.

Öğrencilerin yerine getirmesi gereken koşullar var

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek olan eğitim kursunun sağlanabilmesi için öğrencilerin bazı koşulları yerine getirmesi gerekiyor. Öncelikle öğrencilerin T.C. vatandaşı olması, lisans öğrencisi olması, kendilerinin ya da ailelerinin İstanbul'da ikamet ediyor olması, eğitime normal öğretim suresinin içinde devam ediyor olması, devlet üniversitelerinde ya da özel üniversitelerde %100 burslu okuyor olması, öğrencinin yıl sonu başarı notunun en az 100 üzerinden 60 ya da 4 üzerinden 2,50 olmasa, gelir durumu bakımından maddi desteğe ihtiyacı olması, Kredi Yurtlar Kurumu'ndan bursa almadığına dair belge ibraz etmesi, özel bir kurumdan burs almaması gerekiyor. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek olan bursa açık öğretimde eğitim görenler, uzaktan eğitim görenler, üniversitelerin son sınıfında eğitim görenler, ücretli değişim programı kapsamında bulunanlar, 25 yaşından büyük olanlar ve eğitim gördüğü sırada yüz kızartıcı bir eylemden dolayı disiplin cezası alanlar faydalanamayacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@