İTÜ Vakfı Doğa Koleji'ni 800 milyon liraya satın aldı

Doğa Koleji'nde günlerden bu yana devam eden kriz ortamı ve belirsizlik son buldu. Gelen son bilgilere göre İTÜ Vakfı 800 milyon lira karşılığında Doğa Koleji'ni satın aldı.

İTÜ Vakfı Doğa Koleji'ni 800 milyon liraya satın aldı

TV100 kanalında yer alan son dakika haberine göre Doğa Koleji'nin yılan hikayesine dönen satışı sonuçlandı. İTÜ Vakfı ile Doğa Koleji arasında satış konusunda anlaşma sağlandığı öğrenildi. Alınan bilgilere göre İTÜ Vakfı Doğa Koleji'ne satış için 800 milyon lira ödeyecek.

Okulun adı değişecek

Doğa Koleji'nin isminin satış ile birlikte değişeceği öğrenilirken İTÜ okulları olacağı belirtildi. Vakıf ödemeleri Denizbank ve Garanti Bankası'na yapacak. Aynı zamanda aylardır maaş alamayan öğretmenlerin alacaklarını da İTÜ Vakfı üstlenecek

Henüz resmi açıklama yapılmadı

Doğa Koleji'nin satıldığına dair haberler basında yer almaya devam ederken henüz İTÜ Vakfı ya da Doğa Koleji'nden bu konu ile ilgili kesin bir açıklama yapılmadı. Bugün veliler tarafından Doğa Koleji'nde eğitim gören öğrenciler okula gönderilmezken aynı zamanda öğretmenler de derse girmedi.

Uluer Grup teklif yapmıştı

Satılacağı açıklanan Doğa Koleji ile ilgili daha önce Uluer Grup teklifte bulunmuştu.  Ana merkeze ait 126 şubenin yüzde 60'ını satın almak isteyen Uluer Grup 600 milyon lira önermişti. Aynı zamanda Doğa Koleji'nin diğer şubelerinin diğer kuruculara ait olması teklif edilmişti.

Milli eğitim bakanının açıklama yapması bekleniyor

Diğer yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Doğa Koleji'nde yaşananlara ilişkin açıklama yapacağını duyurdu. Bakan Selçuk’un yapacağı açıklama merakla beklenirken hala yapılmış bir açıklama bulunmuyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@