LGS sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak ve nasıl alınacak?

20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Giriş Sınavı (LGS) giriş belgesinin yeni tip koronavirüs salgınından dolayı E-okul Veli Bilgilendirme Sisteminden duyurulacağı açıklandı. Peki öğrenciler sınava girecekleri sınıf ve sıra bilgilerinin yer aldığı LGS sınav yeri giriş belgesini nasıl alacaklar? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama haberimizin detayında...

EĞİTİM 10.06.2020, 23:24 Şener Koştu
LGS sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak ve nasıl alınacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayla yeni tip koronavirüs salgınından dolayı öğrencilerin Liseye Geçiş Sınavına eğitim gördükleri okullarda girecekleri duyurulmuştu. Yine yeni tip koronavirüs salgınından dolayı öğrenciler, sınav anında gereksinim duyacağı su, dezenfektan ve peçeteyi yanlarında getirebilecekler. Sözel ve sayısal olarak iki oturum şeklinde yapılacak olan sınavda 45 dakika dinlenme arası verilecek. Öğrenciler, dinlenme arasında sosyal mesafe ve maske takmak gibi kurallara riayet edecekler. 

Sınav Anında Maskelerini Çıkartabilirler

Katıldığı bir canlı yayında LGS sınavı ile ilgili merak edilen soruları yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal mesafe kuralı ayarlandıktan sonra öğrencilerin sınav anında maskelerini çıkartabileceğini söyledi. Bakan Selçuk, "Öğrencilerimizin yanında getirdiği maskeler ile sınavı tamamlamasını istemiyoruz. Bu nedenle ikinci bir maske vererek maskelerini yenileyeceğiz. Öğrencilerimiz, sınav giriş belgesinde belirtilen yerlerine oturduktan sonra sosyal mesafenin ayarlanması koşuluyla maskelerini çıkartabilecekler." dedi.   

Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınacak?

banner32
Geçtiğimiz günlerde sınav giriş belgesinin nasıl alınacağına dair bir açıklama yapan Bakan Selçuk, "LGS sınavına giriş belgesi E-okul üzerinden yayınlanacak. Öğrencilerimizin sınava girişl belgesi, yeni tip koronavirüs salgınından dolayı okul yönetimlerince sınav günü, sınavdan 30 dakika evvel öğrencilerin sıra numaralarına göre masasına konulacak." ifadelerine yer vermişti. 

LGS Giriş Belgesi Ne Zaman Açıklanacak?

Öğrenciler, yeni tip koronavirüs salgınından dolayı bu sene Liseye Geçiş Sınavına eğitim gördükleri okullarda girecekler. Öğrencilerin sınava girecekleri sınıf ve salon bilgileri LGS sınav giriş belgesinde yer alacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanacak olan LGS sınava giriş belgesinin sınavdan 1 hafta evvel yayınlanacağı tahmin ediliyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@