LGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS tercihleri ne zaman yapılacak?

Liselere Geçiş Sistemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınavın ardından herhangi bir sorunun iptal olmadığını ifade etti. 

EĞİTİM 13.07.2020, 23:00 Sema Topbaş
LGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS tercihleri ne zaman yapılacak?

Liselere Geçiş Sistemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınavın ardından herhangi bir sorunun iptal olmadığını ifade etti.  LGS sınavı ile ilgili açıklama yapan Selçuk, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını ve tercihlerin ne zaman yapılacağını da duyurdu. İşte detaylar…

LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

LGS ile ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınav sonuçlarının uzmanlar tarafından hazırlanan değerlendirme raporuyla beraber 16 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacağını duyurdu. Öte yandan söz konusu değerlendirme raporunda sınavda öğrencilerin gösterdiği performans ve testlerin özelliklerinin detaylı şekilde ele alınacağını da söyledi.

LGS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

banner32
LGS sonuçlarının 16 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacağını duyuran Milli Eğitim Bakanı Selçuk, sınav sonuçlarının açıklanmasından hemen sonra aynı gün içerisinde tercih kılavuzunun da açıklanacağını ve sınav sonuçlarına ulaşan öğrencilerin aynı gün içerisinde yayınlanacak olan tercih kılavuzunda yer alan kurallar dahilinde tercih işlemlerini yapmaya başlayabileceklerini de aktardı. Selçuk, sürece emek veren çalışma arkadaşlarına da teşekkürlerini iletti. 

Ziya Selçuk

Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanmıştı

Bilindiği gibi LGS ve YKS sınavlarında yaşanan pandemi sebebiyle yoğunluğu önlemek ve öğrencilerin sınav yerlerine sorunsuz ulaşmalarını sağlamak amacıyla sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı. Sınavın olduğu gün ve saatler aralığında kısmen uygulanan sokağa çıkma yasağı koronavirüs tedbirleri bakımından büyük bir önem taşıyordu. Sınava giren öğrencilerin refakatçileri yasaktan muaf tutulmuştu.

LGS Sınavı
 

Yorumlar (1)
Yakisikli 3 hafta önce
Lgs tercihleri internete nasıl yapilacak

Gelişmelerden Haberdar Olun

@