LGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? LGS tercihleri ne zaman başlayacak?

Bugün açıklanan LGS sonuçlarının ardından öğrenciler ve veliler LGS tercih kılavuzunu ve tercihlerin hangi tarihler arasında yapılacağını araştırmaya başladı. 

EĞİTİM 16.07.2020, 13:28 16.07.2020, 16:45 Sema Topbaş
LGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? LGS tercihleri ne zaman başlayacak?

Bugün açıklanan LGS sonuçlarının ardından öğrenciler ve veliler LGS tercih kılavuzunu ve tercihlerin hangi tarihler arasında yapılacağını araştırmaya başladı.  Milyonlarca öğrencinin ter döktüğü LGS sonuçları bu sabah açıklandı. Öğrencilerin dört gözle beklediği sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından bu kez tercihlerle ilgili araştırmalar başladı. İşte LGS tercihleri ve tercih kılavuzu ile ilgili tüm detaylar…

LGS Tercih Kılavuzu Açıklandı Mı?

LGS, 20 Haziran 2020 tarihinde milyonlarca öğrencinin katılımıyla gerçekleşirken hem öğrencilerin hem de velilerin heyecanla beklediği sınav sonuçları bu sabah saatlerinde açıklandı. Sınav sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından tercihlerle ilgili araştırmalar başladı. Milli Eğitim Bakanlığı, 2020 yılı LGS tercih ve yerleştirme kılavuzunu meb.gov.tr adresinde yayımladı.

banner32
LGS Tercihleri

LGS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

Öğrencilerin ve velilerin en çok sorduğu sorular arasında olan LGS tercihlerinin başlangıç tarihi de yanıt bulu. 2020 LGS lise tercihleri 20 Temmuz Pazartesi başlayacak ve 29 Temmuz saat Çarşamba günü saat 17.00’a kadar devam edecek. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamada, bu sene merkezi sınavla öğrenci alan okullara yönelik tercih sayısının 5’ten 10’a çıkartıldığını duyurmuştu.

LGS 2020

Öğrenciler İçin Tercih Robotu

Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı, ilk olarak 2019 yılında oluşturulan ve öğrencilerin tercihlerinde rehberlik etmesi amaçlanan tercih robotlarını yüzdelik dilimlerine göre güncelledi. Bu robotu kullanan öğrenciler istedikleri yüzdelik dilim aralıklarında hem il hem de ülke düzeyinde okul listeleri ve okullarla ilgili bilgileri görebilecek.  
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@