MEB 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasını yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin sözleşmeli öğretmenin ataması gerçekleştirildi. Öğretmen adayları atama sonuçlarını e-devlet üzerinden kontrol edebilecekler.

EĞİTİM 18.03.2020, 21:30 18.03.2020, 22:56 Şener Koştu
MEB 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasını yaptı

20 bin sözleşmeli öğretmenin atamaMEB tarafından bugün yapıldı. Sonuıçlara e-devlet üzerinden ve http://personel.meb.gov.tr adresinden bakılabilecek. Atama Töreni’nde bir açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugünkü 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasıyla birlikte Türkiye genelindeki doluluk oranının yüzde 92.3’e ulaştığını söyledi.

Törene Öğretmen Adayları Katılmadı   

20 bin Öğretmen Atama Töreni’ne koronavirüs salgınından ötürü alınan tedbirlerden dolayı öğretmen adayları katılmadı. Tören esnasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile bakanlık yetkililerinin oturma düzeni gözlerden kaçmadı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Bakan Selçuk ve bakanlık yetkilileri, aralarında bir koltuk boş kalacak şekilde oturdular.

Bakan Selçuk Şehitler Gününe Dikkat Çekti

banner32
Törende yaptığı konuşmada 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’ne değinen Bakan Selçuk, “Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi orduların kazandığı zaferi, eğitimle taçlandırma gayreti içerisinde olacağız. 79 farklı alanda 69 ilimize 19 bin 921 öğretmenimizin atamasını gerçekleştireceğiz. Şu an olağanüstü bir dönemden geçsek de devletin bütün iş ve işlemleri aksamadan sürüyor. Bütün görevlerimizi zamanında ve yerinde yapma gayreti içerisindeyiz. Bu atamanın gerçekleşmesinde emeği geçen bütün arkadaşlarımıza, kurum ve kuruluşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Yeni atanan öğretmenlerimize de görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Öğretmenlerimize Güveniyoruz

Öğretmenliğin aklı, kalbi ve hayali birleştirmeyi gerektiren zor bir meslek olduğunu dile getiren Bakan Selçuk, “Öğretmenlerimize güveniyoruz ve onlarun yüreklerindeki heyecanı canı gönülden paylaşıyoruz. Eğitim sistemimizin kalitesi öğretmenlerimizin niteliğiyle doğrudan orantılıdır. Şu anda yüzde 92.3’e çıkan doluluk oranını daha da yükseltme azmi ve gayreti içerisinde olacağız. Öğretmenlerimizin başarılı olması için gereken tüm tedbirleri aldık. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete uğurladığımız tüm öğretmenlerimize, bayrağımızın dalgalandığı her yerde şanla ve şerefle görev yaptığı esnada şehit düşen tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, rahmet ve minnetle anıyorum. Bu öğretmen atamasının hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@