MEB milyonların beklediği haberi açıkladı! Gelecek yılda sürecek

Milyonlarca kişi tarafından beklenen açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapıldı.

EĞİTİM 07.06.2020, 14:52 Şener Koştu
MEB milyonların beklediği haberi açıkladı! Gelecek yılda sürecek

Milyonlarca kişi tarafından beklenen açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Uzaktan eğitim sisteminin önümüzdeki eğitim öğretim yıllarında da Türk eğitim sisteminin doğal bir parçası haline gelmesi için yeni bir projeye yönelik çalışmaları yürütüyoruz.” dedi.

Bu Ülkenin Çocuklarına Hizmet Etmekten Mutluyum

‘Ziya Öğretmenle Eğitim Buluşmaları’ kapsamında video konferans yöntemiyle Kahramanmaraşlı meslektaşlarıyla bir toplantı yapan Bakan Selçuk, “Öğretmenlerimizin özverisi sayesinde ülkemizde uzaktan eğitim sistemi önemli bir noktaya geldi. Hepimiz meslektaşız. Çocuklarımız için aynı amaca hizmet ediyoruz. Bu işi hep birlikte yüklendik. Bu ülkenin çocuklarına hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyorum.” şeklinde konuştu.

banner32

Ülke Sizlere Dua Ediyor

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölyesinden toplantıya katılan Leyla Öğretmen, maske üreten mesai arkadaşlarıyla beraber Bakan Selçuk’u selamladı. Bakan Selçuk, “Emeklerinizden ötürü hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bütün ülke sizlere dua ediyor. Emekleriniz sadece ülkemizde değil, dünyada da yankı buluyor.” ifadelerine yer verdi.   

Şiir Okudu

Edebiyat öğretmeni Ramazan Avcı’da Bahattin Karakoç’un öğretmenleri anlattığı ‘İnsanlık Türküsü’ adlı şiiri okuyarak toplantıya katıldı. Bakan Selçuk, Avcı’ya okuduğu şiirden ve çocuklara verdiği emekten dolayı çok teşekkür etti. Abdurrahim Karakoç’un ‘Mihriban’ türküsünü ise müzik öğretmeni Mahmut Kırbaş, Bakan Selçuk’a hediye etti. Mihriban türküsünü çok sevdiğini ifade eden Bakan Selçuk, “Bu türkü bin yıl dinlense kimse bıkmaz.” dedi.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@