MEB Ziya Selçuk uzaktan eğitimle ilgili bilgi verdi

Koronavirüse önlem amaçlı okulların bir haftalık tatil edilmesinin ardından başlayacak olan uzaktan eğitim ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk merak edilen soruları yanıtladı.

EĞİTİM 18.03.2020, 20:36 18.03.2020, 20:56 Sinem Ramazanoğlu
MEB Ziya Selçuk uzaktan eğitimle ilgili bilgi verdi

Koronavirüse önlem amaçlı okulların bir haftalık tatil edilmesinin ardından başlayacak olan uzaktan eğitim ile ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Uzaktan eğitim ile alınan konular sınava dahil olmayacak, yüz yüze eğitimde alınan konular sınava dahil olacak. Sadece okullar açıkken işlenen konulardan sınav olacak" şeklinde konuştu.

MEB Ziya Selçuk sorulan soruları yanıtladı

banner32
Sınavların ertelenmesi ile ilgili gelen bir soruya cevap veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Biz sınavlar konusunda ertelenmesi konusunda bir karar verecek olursak bizim olasılıklar içinde gördüğümüz bir konu olur. Öğrencilerin gireceği sınavlarda okulların açık olduğu zaman işlenen sorularını sınav paketimiz de var, tüm konuları işleyen soru paketimiz de var. Şu anda bizim erteleme gibi bir konu masamızda yok. Bilim Kurulu ile bağlantılı olarak değerlendiriyoruz. Her koşulda tedbirimizi almamız gerekiyor" diyerek açıklık getirdi. 

Uzaktan eğitimle ilgili bilgi verdi

Konuyla ilgili sözlerine şu şekilde devam eden Selçuk, "Uzaktan eğitim ile alınan konular sınava dahil olmayacak, yüz yüze eğitimde alınan konular sınava dahil olacak. Sadece okul açıkken işlenen konulardan sınav olacak. Uzaktan eğitim için her bir sınıf için her bir ders için olacak. Uzaktan eğitim ile sadece ders olmayacak sanatsal, eğlenceli etkinlikler de olacak. Öğrenciler bu dersleri izlerlerse ve erişmek isteyeceği her içerik EBA'da var. Sadece uzaktan eğitimle beklentiler karşılanamaz. 20 dakikalık dersler olacak, öğretmenler anlatacak" dedi.

"Okulun açıldığı ilk gün teneffüs 40 dakika olacak"

Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Her türlü senaryo ile ilgili çalışmamız var. Her türlü çalışmamız ve altyapımız var. Hayat devam ediyor, sükunet içinde, tedbirlerimiz alarak gereğini yaptığımız kanaatindeyim. Her hafta etkinlik önerileri yayımlıyoruz. Okulun açıldığı ilk gün teneffüs 40 dakika olacak. Meslek liselerinde maske üretimine başladık. Maskeleri piyasaya göre çok ucuza üretiyoruz. Öğretmen atamalarıyla ilgili bir takvim açıklanacak" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@