Milli Eğitim Bakanı uzaktan eğitim EBA ders programını açıkladı! Uzaktan eğitim ne zaman başlıyor?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı canlı yayında EBA ders programını açıkladı. Uzaktan eğitim ile ilgili merak edilen konularda bilgi veren Bakan Ziya Selçuk herkesin merakla beklediği EBA ders programını da açıkladı.

EĞİTİM 19.03.2020, 13:19 Sema Topbaş
Milli Eğitim Bakanı uzaktan eğitim EBA ders programını açıkladı! Uzaktan eğitim ne zaman başlıyor?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı canlı yayında EBA ders programını açıkladı. Uzaktan eğitim ile ilgili merak edilen konularda bilgi veren Bakan Ziya Selçuk herkesin merakla beklediği EBA ders programını da açıkladı. Açıklanan ders programının eba.gov.tr ve TRT’de yayınlanacağını duyuran Selçuk, tüm detaylarla ilgili bilgi verdi.

Uzaktan Eğitim Pazartesi Günü Başlıyor

Yeni tip koronavirüs sebebiyle eğitime ara verilmesinin ardından uzaktan eğitim ile ilgili detaylar merak edilmeye başlamıştı. Bakan Ziya Selçuk, Anadolu Ajansı Editör Masası’nın canlı yayınında tüm detayları açıklarken uzaktan eğitimin Pazartesi günü saat 09.00’da başlayacağını duyurdu. Gerekli olan tüm hazırlıkların tamamlandığını söyleyen Selçuk, uzaktan eğitim derslerine Pazartesi günü saat 09.00 itibarıyla başlanacağını belirtti. Ders süreleri ile ilgili bilgi paylaşan Selçuk, sürelerin okulda olduğu gibi 40 dakika değil 20 dakika olacağını ve özellikle de sınav senesinde olan öğrenciler için bazı ekstra çalışmalar yapılacağını ifade etti.

Uzaktan Eğitim Ders Programını Açıkladı

banner32
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, EBA üzerinden ilkokul, ortaokul ve liselerin alacağı ders programını canlı yayında açıkladı. Uzaktan eğitim dersleri EBA ve TRT üzerinden yayınlanacak. İşte ilkokul, ortaokul ve lise EBA ders programları…

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@