Milli Eğitim Bakanlığı Kırıkkale'de savunma sanayi alanında lise kurulacağını açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Kırıkkale Valiliği ve MKEK'in katkılarıyla savunma sanayi alanında lise kurulması için çalışmaların başlatıldığını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı Kırıkkale'de savunma sanayi alanında lise kurulacağını açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Kırıkkale'de, valilik ve Makine Ve Kimya Endüstri Kurumu’nun katkılarıyla "MKEK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi"  kurulması için çalışmaların başlatıldığı bildirildi. MKEK’nin Kırıkkale'de 3 ayrı Organize Sanayi Bölgesi bulunurken uzun yıllardan beri yerli ve milli savunma sanayi alanında önemli çalışmalar.

Savunma sanayi alanında olacak

banner32
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer açıklamasında savunma sanayinde makine ve patlayıcı kimyasal teknolojileri ile ilgili Kırıkkale'nin önemli bir deneyime sahip olduğunu dile getirdi. Kırıkkale'de yıllardan beri MKEK’nin bu alanda üretimine devam ettiğini belirten Özer, Meslek Lisesi öğrencilerinin eğitimlerinde destekte bulunarak aynı zamanda bir okul gibi hizmet verdiğini ifade etti. Özer açıklamasının devamında bundan sonra çıtanın yükseldiğini valilik ve MKEK’in katkıları ile birlikte Kırıkkale'de savunma sanayi alanında bir lise kurulması için çalışmalara başlandığını dile getirdi. Bu lise sayesinde ASELSAN ile beraber savunma sanayisi alanında nitelikli eleman ihtiyacının karşılayan karşılanacağını belirten Özer,  Böylelikle savunma sanayi alanında ikinci lisenin Kırıkkale'de üretimin yapıldığı yerde kurulacağını ifade etti.

Eğitim Merkezi Kırıkkale olacak

Özer savunma sanayi alanında ilk eğitim merkezinin Kırıkkale olacağını belirterek, bu süreç içerisinde Kırıkkale Üniversitesi'nin de desteğini alacaklarını aynı zamanda çok kısa süre içerisinde çalışmaları tamamlayarak kamuoyu ile paylaşacaklarını ifade etti. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer açıklamasının devamında bu süreçte verdikleri destekten dolayı Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ve MKEK Genel Müdürü Yasin Akdere'ye teşekkür etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@