Öğrenciler ve veliler ara karne tarihini sabırsızlıkla bekliyor

Sömestr tatili yani 15 tatil öğrenciler tarafından büyük bir sabırsızlıkla bekleniyor. Ancak onun öncesinde öğrencilere ara karne verilecek.

EĞİTİM 01.12.2019, 12:17 01.12.2019, 18:12 Melek Eren - Editör, Genel Yayın Yönetmeni
Öğrenciler ve veliler ara karne tarihini sabırsızlıkla bekliyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan takvimde 15 tatil ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı ortaya çıktı. 15 tatil 2020 yılında Ocak ayının 20'sinde başlayacak ve sömestr tatili bu yıl 31 Ocak gününe kadar devam edecek. İkinci eğitim öğretim dönemi ise 3 Şubat tarihinde başlayacak. Bu yıl ilk defa uygulanan bir haftalık tatil uygulamasının ardından yeniden okula dönen öğrenciler neden yarıyıl tatilini beklemeye başladı. Ancak yarıyıl tatili öncesinde öğrencilere bir de ara karne verilecek.

Öğrenciler ara Karneleri ne zaman alacak

banner32
Öğrencilerin ara karne tarihi hem öğrenciler hem de veliler tarafından merak ediliyor. Sınavların bitmesi ile birlikte ara karnelerin öğrencilere dağıtılmaya başlanacağını tahmin ediliyor. Aralık ayının ikinci haftası gibi öğrenciler ara karnelerini alacak veliler de öğrencilerin not durumundan haberdar olacak.

15 tatil 20 Ocak tarihinde başlayacak

Öğrencilerin büyük bir heyecanla beklediği sömestr tatili ise bu yıl 20 Ocak 2019 tarihinde başlayacak 31 Ocak tarihinde sona erecek. Hafta sonlarının da katılması ile birlikte yeni eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020 tarihinde başlayacak. Bu yıl ilk defa başlayan ara tatil uygulamasının ikinci haftası ise 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında olacak. Daha sonra yeniden okula dönen öğrenciler 19 Haziran tarihinde eğitim öğretim yılının tamamlayacak var fakat bu yıl yaz tatilini 2 hafta az yapacaklar.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@