Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Bakan açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen atamaları ile ilgili gelen sorular kapsamında yaptığı açıklamada, okullardaki belirsizlik durumunun oradan kalkmasıyla beraber atama takviminin açıklanacağını belirtti.

EĞİTİM 31.03.2020, 12:19 31.03.2020, 12:26 Sema Topbaş
Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Bakan açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen atamaları ile ilgili gelen sorular kapsamında yaptığı açıklamada, okullardaki belirsizlik durumunun oradan kalkmasıyla beraber atama takviminin açıklanacağını belirtti. Öğretmen atamalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk’un konuşmasından satırbaşları…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Önemli Açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen atamalarına yönelik soruları yaptığı açıklamayla yanıtladı. Okullardaki belirsiz duruma değinen Selçuk, koronavirüs salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında eğitime verilen araya değinen ve okullarda şimdilerde devam eden belirsizlik sürecinin son bulmasının ardından öğretmen atamalarının devreye alınacağını belirten Selçuk, atama takviminin de en yakın zamanda açıklanacağını ifade etti.

Koronayla Mücadelede Eğitim Düzeni

banner32
Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de olağanüstü bir durum söz konusu olduğunu söyleyen Bakan Selçuk, koronavirüsle mücadele kapsamında öğrencilerin eğitim düzenlerinin bozulmasına izin veremezdik diyerek bu süreçte elbette hata ve eksiklikleri olabileceğini ifade etti.

Özel Okul Ödemeleri İle İlgili Açıklama

Canlı yayında kritik süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, özel okul ödemeleri ile ilgili de açıklama yaptı. Özel okulun aldığı tüm ücreti iade etmesinin öğretmenlerin maaşının ödenmemesi demek olduğunu belirten Bakan Selçuk, konu hakkında görüşmelerin devam ettiğini ve bütün derslerin telafi edileceğinin konuşulduğunu, diğer birtakım ücretlerle ilgili düzenlemeler üzerinde de çalışmaların sürdüğünü aktardı.

Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak?

Binlerce kişinin merakla beklediği öğretmen atamalarıyla ilgili de bilgi veren Bakan Selçuk, okullardaki belirsizlik durumunun ortadan kalkmasıyla birlikte atama takviminin işleyeceğini ve atama takviminin en yakın zamanda ilan edileceğini belirtti.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@