Öğretmen ders anlatırken sınıfta sigara içen öğrenciye tepki yağdı

Öğretmenin ders anlattığını sırada sınıfta sigara içen öğrencinin görüntüleri sosyal medyada paylaşıldıktan sonra sosyal medya kullanıcıları sert tepki gösterdi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da görüntülerini hangi okulda çekirdeğinin bulunması için çalışma başlatıldığı öğrenildi.

EĞİTİM 03.12.2019, 20:30 Kübra Kozbay
Öğretmen ders anlatırken sınıfta sigara içen öğrenciye tepki yağdı

Sosyal medyada paylaşılan ve Ankara'da çekildiği öne sürülen bir görüntüde İngilizce öğretmeni sınıfta ders anlattığı sırada bir öğrenci pencere kenarında sigara içiyor. Öğretmen ders anlatırken sınıfta gürültülerin olması da dikkatlerden kaçmıyor.

Sosyal medyada paylaşıldı

banner32
Öğrencinin sigara içtiği sırada başka bir öğrenci tarafından kayıt altına alındığı fark edilen bu görüntüler dün gece sosyal medyada paylaşıldı. Sosyal medya kullanıcılarının dikkatinden kaçmayan görüntüler kısa süre içerisinde büyük. Sosyal medya kullanıcıları öğrencilerin yaptığı davranışı hem öğretmeni hem de eğitime saygısızlık olarak değerlendirirken, bir an önce bu davranışın sorumluların bulunmasını istedi.

Bakanlık harekete geçti

Görüntülenen sosyal medyada yayınlanması ve tepki çekmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı da harekete geçti. Söz konusu görüntülerin hangi okulda çekildiğinin belirlenmesi için çalışmaların başlatıldığı öğrenildi. Kesin olarak okul ismi verilmedi ama görüntülerin Ankara'da çekilmiş olduğu iddia edildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@