Operasyon nedeniyle tatil edilen okullarla ilgili Milli Eğitim Bakanlığından önemli karar

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye sınırında düzenlenen Barış Pınarı Harekatı sonrasında sivillere yönelik saldırılar artınca sınırda bulunan okullar da tatil edildi. Operasyon nedeniyle tatil edilen okullarla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı önemli kararlar aldı.

EĞİTİM 17.10.2019, 12:48 17.10.2019, 15:40 Melek Eren - melek.eren@canlihaber.com
Operasyon nedeniyle tatil edilen okullarla ilgili Milli Eğitim Bakanlığından önemli karar

Türkiye'nin Suriye'de düzenlediği Barış Pınarı Harekatı sonrasında sınır illerine yönelik saldırılar arttı. Sınırda bulunan okullar da tedbir amacıyla tatil edildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, terör örgütünün hava saldırıları nedeniyle zor günler geçiren Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesini ziyaret etti. Akçakale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, operasyon nedeniyle tatil edilen okullar hakkında alınan önemli kararı da açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tedbir aldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında, bazı sınırı ilçelerinde terör örgütünün saldırıları nedeniyle eğitime ara verildiğini ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın da bu konuda tedbirler aldığını söyledi. Operasyon nedeniyle eğitime ara verilen okullarda öğrencilerin telafi eğitimine alınması için gereken planlamaların yapıldığını söyleyen bakan Selçuk, eğitimin aksamasının söz konusu olamayacağını dile getirdi.

Başka okullara nakilleri yapılabilir

Bakan Selçuk açıklamasının devamında,  sınırda bulunan her tür ve derecedeki eğitim kurumlarında öğrencilerin başka bir okula velilerin talebi doğrultusunda nakil edilebileceğini söyledi. Nakil talebi olması üzerine öğrencilerin ikametgah kontrolü yapılmadan misafir öğrenci geçici nakil nedeni seçeneği üzerinden başka okullara kayıt yaptırabileceğini dile getiren bakan Selçuk, her şartta eğitimin devam edeceğini Sözlerine ekledi.

Ara tatilde telafi dersleri yapılabilir

Diğer yandan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Kasım ayında yapılacak olan bir haftalık ara tatil içinde sınırda eğitimlerine ara vermek zorunda kalan öğrenciler için telafi dersleri yapılabileceği belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilerin eğitimlerinin aksamaması için yaptığı çalışmalar devam ediyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@