Satıldığı söylenen Doğa Koleji'nde sular durulmuyor

Doğa Koleji geçtiğimiz haftalarda öğretmenlerin maaşının ödenmediği iddiaları ile gündeme gelmiş ve cuma günü yapılan açıklamada ise kolejin satıldığı belirtilmişti. Cumartesi günü yapılması beklenen duyurunun iptal edilmesi üzerine veliler Doğa Koleji’ni bastı.

EĞİTİM 15.12.2019, 14:55 15.12.2019, 16:14 Melek Eren - Editör, Genel Yayın Yönetmeni
Satıldığı söylenen Doğa Koleji'nde sular durulmuyor

Doğa Koleji geçtiğimiz haftalarda öğretmenlere maaş ödemediği gerekçesiyle protesto edilmiş ve okullarda eğitim atlamıştı. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamada ise Doğa Koleji'nin Nişantaşı Üniversitesine satıldığı ifade edilmiş ve cumartesi bu konuda bir açıklama yapılacağı belirtilmişti. Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Saçaklıoğlu, yazılı olarak yaptığı açıklamada Doğa Koleji'nin devri ile ilgili yürütülen görüşmelerin son aşamaya geldiğini detaylı bilgi 14 Aralık Cumartesi günü yapılacağını belirtmişti.

Beklenen açıklama yapılmadı

banner32
Ancak cumartesi günü yapılacağı söylenen o açıklama yapılmayınca veliler isyan etti. Okul yönetiminden ayrıntılı bilgi almak isteyen veliler okula geldi ve tepkilerini gösterdi. Doğa Koleji'nin önüne gelen veliler aynı zamanda sloganlar atarak yönetime seslendi. Diğer yandan okulda polis ekipleri tarafından önlem alındığı görüldü.

Açıklama Pazartesi günü yapılacak

Doğa Koleji yönetimi satış ayrıntılarını cumartesi günü açıklayacak soruna dair söz vermişti fakat bu kez yeni bir açıklama yaparak 16 Aralık Pazartesi günü açıklama yapacaklarını duyurdu. Veliler ise sürekli oyalanmaktan sıkıldıkları ve Doğa Koleji yönetiminin biraz önce çıkıp açıklama yapması gerektiğini söylüyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@