Telafi eğitimi ne zaman başlayacak ve ne kadar sürecek? Detaylar belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada, milyonlarca öğrencinin merakla beklediği resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi eğitimin başlama ve bitiş tarihi hakkında bilgi verildi.

EĞİTİM 03.06.2020, 16:53 03.06.2020, 17:18 Sema Topbaş
Telafi eğitimi ne zaman başlayacak ve ne kadar sürecek? Detaylar belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada, milyonlarca öğrencinin merakla beklediği resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi eğitimin başlama ve bitiş tarihi hakkında bilgi verildi. Yüz yüze telafi eğitiminin 31 Ağustos Pazartesi başlayacağı duyurulurken 3 hafta devam edeceği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı, okulların zorunlu ara vermesiyle başlayan uzaktan eğitim sürecinin 19 Haziran tarihinde son bulacağını duyurmuştu. Uzktan eğitim sürecinin noktalanmasıyla birlikte başlayacak olan yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum takvimi açıklandı. Bakanlık, resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum sürecinin 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacağını ve eğitimlerin 3 hafta süreceğini duyurdu.

Bakan Selçuk'tan Açıklama

Konuyla ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, girilecek olan yeni süreçte öğrencilerin okula uyumuna, psikososyal desteğe, uzaktan eğitimden elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine ve temel derslerin telafisine yoğunlaşmanın hedeflendiğini belirtti. Milli Eğitim Bakanı ayrıca söz konusu telafi eğitimlerin destekleme ve yetiştirme kurları ile beraber yıl içerisinde de süreceği bilgisine yer verdi.

Eğitimler Yıl İçerisinde de Sürecek

Koronavirüs sebebiyle zorunlu olarak ara verilen ve eğitimin aksamaması için uzaktan eğitim sistemine geçilen süreçte uzaktan eğitim sürecinin arka planında telafi eğitimlerinin planlanması ile ilgili titiz bir çalışma yürütüldüğünü dile getiren Bakan Ziya Selçuk, EBA TV ve EBA internet uygulamasını mutlaka yüz yüze telafi eğitimlerle destekleyeceklerini ifade etti. Bu süreçte 31 Ağustos 2020 tarihinde başlayarak 3 hafta sürecek olan söz konusu telafi eğitimlerinin yıl içerisinde de yapılan planlamalar doğrultusunda devam edeceği belirtildi.

Telafi Eğitimi ve Milli Eğitim Bakanlığı

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@