Uzaktan eğitim başladı! Milli Eğitim Bakanı’ndan velilere çok önemli uyarılar 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ilk dersi anlatmasıyla başlayan uzaktan eğitim bugün itibarıyla uygulamaya geçti. Bakan Ziya Selçuk, ilk derse velilere önemli uyarılarda bulundu.

EĞİTİM 23.03.2020, 10:21 Sema Topbaş
Uzaktan eğitim başladı! Milli Eğitim Bakanı’ndan velilere çok önemli uyarılar 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ilk dersi anlatmasıyla başlayan uzaktan eğitim bugün itibarıyla uygulamaya geçti. Bakan Ziya Selçuk, ilk derse velilere önemli uyarılarda bulundu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında okulların tatil edilmesinin ardından uzaktan eğitim sistemine geçildi. Uzaktan eğitimde ilk ders Bakan Ziya Selçuk’u anlatımıyla bugün başladı.

‘Lütfen Bizlere Güvenin’

Uzaktan eğitimin ilk dersini veren Bakan Selçuk, ilk birkaç gün zorlanma yaşanabileceğini ancak sonrasında sürecin sağlıklı bir şekilde yönetileceğini belirtti. Çocukların bilgileri nasıl öğreneceği ve koşulların ne olacağına dair her şeyin bilgileri dahilinde olduğunu söyleyen Selçuk, bu süreçte her tablo karşısında alternatif çözümleri olduğunu söyleyerek ‘lütfen bizlere güvenin’ dedi.

Bakan Ziya Selçuk’tan Velilere Uyarı

banner32
İlk dersi veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, velilerden çocuklara öğretmenlik yapmalarını ve evi okula çevirmelerinin beklenmediğini buradaki tek gayenin çocukların okuldan ve derslerinden kopmaması olduğunu belirtti. Bu süreçte kendilerine en büyük destekçinin aileler olacağını söyleyen Selçuk, çocukların uzaktan eğitim derslerini dinlemeden önce mutlaka kahvaltılarını yapmış olmaları gerektiğini ve çocukların dersleri dikkatli dinlemelerine özen gösterilmesi gerektiğini belirtti. 

Dersler Uzun Olmayacak

Velilere uyarılarda buluna Bakan Selçuk, çocukların dersleri dinlerken dikkatini dağıtacak şeylerden uzak durması gerektiğini söyledi. Uzaktan eğitim derslerinin okullardaki kadar uzun olmayacağını da söyleyen Bakan, bu süreçteki açığı en iyi çocuklara kitap okutularak kapatılabileceğini söyledi. Velilerden de çocuklarıyla birlikte kitap okuyarak onlara destek olmalarını istedi.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@