YKS sınavı ertelenecek mi? Öğrenciler ve veliler isyan etti

YKS sınavına çok az bir süre kala ülkemizde yeniden yükselişe geçen koronavirüs vakaları sınavın ertelenip ertelenmeyeceği konusunu yeniden gündeme taşıdı.

EĞİTİM 15.06.2020, 11:34 Sema Topbaş
YKS sınavı ertelenecek mi? Öğrenciler ve veliler isyan etti

YKS sınavına çok az bir süre kala ülkemizde yeniden yükselişe geçen koronavirüs vakaları sınavın ertelenip ertelenmeyeceği konusunu yeniden gündeme taşıdı. 27-28 Haziran tarihinde yapılacak olan YKS’ye sadece 2 hafta kala son günlerde koronavirüs vakalarındaki artış hem öğrencileri hem de velileri isyan ettirdi. Sosyal medyada da YKS’nin iptal edilmesi için çok sayıda yorum geldi.

Koronavirüs Salgını Endişe Yaratıyor

Binlerce öğrencinin kaderini belirleyecek olan üniversitesi sınavına sayılı günler kala dünya geneline yayılan ve ülkemizde de etkisi hala devam eden koronavirüs salgınıyla ilgili korku ve panik devam ediyor. Son günlerde vaka sayılarında yaşanan artış hem öğrenciler hem de veliler tarafından salgında 2. dalga paniğine neden oldu. Sınava girecek olan öğrenciler virüs sebebiyle stres altında olduklarını ve sınavın ertelenmesini istediklerini belirtti.

YKS ve erteleme

Sosyal Medyada YKS Gündemi

banner32
Sınava girecek olan binlerce öğrenci ve onları dışarıda bekleyecek olan veliler sosyal medyada #SınavHayatÇalmasın etiketi ile seslerini duyurmaya çalıştı. Sınavın ertelenmesini isteyen öğrenci ve veliler bu etiket üzerinden paylaşımda bulundu. YKS sınavının ertelenmesi ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

YKS Ne Zaman?

YKS 2020 27-28 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Bu kapsamda:

YKS 1. Oturum (TYT)- 27 Haziran saat 10.15

YSK 2. Oturum (AYT)- 28 Haziran saat 10.15

YKS 3. Oturum (YDT)- 28 Haziran saat 15.45’te gerçekleştirilecek. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@