FOX Haber bugün yayınlanacak mı? Yayın cezası ne zaman başlayacak?

Radyo Televizyon Üst Kurulu tarafından 3 kez yayın durdurma cezası verilen FOX Ana Haber bülteninin bugün yayınlanıp yayınlanmayacağı merak konusu oldu. 

EĞLENCE 16.04.2020, 14:50 16.04.2020, 15:02 Sema Topbaş
FOX Haber bugün yayınlanacak mı? Yayın cezası ne zaman başlayacak?

Radyo Televizyon Üst Kurulu tarafından 3 kez yayın durdurma cezası verilen FOX Ana Haber bülteninin bugün yayınlanıp yayınlanmayacağı merak konusu oldu. Hafta içi Fatih Portakal’ın sunumuyla ekrana gelen hafta sonu ise Gülbin Tosun’un sunuculuğunu yaptığı FOX Ana Haber’e yayın durdurma cezası verilmesinin ardından herkes bugün FOX Ana Hber bülteninin yayınlanıp yayınlanmayacağı sorusunu sormaya başladı. Peki, FOX Haber bugün yayınlanacak mı? İşte detaylar…

3 Kez Yayın Durdurma Cezası Verildi

banner32
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal’ın kullandığı ifadelerin halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği iddiasıyla FOX TV’ye üst limitten idari yaptırım ve 3 kez program durdurma cezası verdi. Verilen bu ceza sonrası bugün FOX Haberin yayında olup olmayacağı merak konusu oldu.

FOX Ana Haber Bugün Yayınlanacak Mı?

Konuyla ilgili T24’e bilgi veren CHP RTÜK Üyesi İlhan Taşçı, program durdurmanın bugün uygulanmayacağını belirtti. Karar metninin yazımının tamamlanması ve yayıncı kuruluşa iletilmesinin ardından sürecin başlayacağını söyleyen Taşçı, bu durumunda belirli bir takvimi olmadığını ifade etti. 

Olayın Geçmişi

RTÜK Üst Kurulu’nun yaptığı son toplantının ardından Fatih Portakal’ın sunuculuğunu yaptığı FOX Ana Haber bülteni ile ilgili 3 kez program durdurma cezası kararı alınmıştı. Söz konusu ceza, Fatih Portakal’ın CHP’li Belediyelerin yardımlarının engellenmesi, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın siyasallaşması ve tüm devletlerin yoksullaştığına yönelik tespitleri ihlal olarak değerlendirmesi sonucu verilmişti. RTÜK üyesi olan İlhan Taşçı ise verilen bu kararın hukuki değil siyasi olduğunu belirtmişti.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@