Cumartesi , Ağustos 4 2018

Ehliyet Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı


Sürücü adayları  Ehliyet sınav sonuçlarını TC Kimlik numaraları ile sorgulayarak öğrenebilecekler.  Ehliyet sınav soruları adaylar tarafından yapılan paylaşımlar yardımıyla canlihaber.com farkıyla yayımlanmış ve tüm adaylar ortalama netlerini bu sorular aracılığıyla tespit etmişti. MEB’in sınav sorularını açıklamasının ardından 70 puan barajını geçecek adaylar direksiyon sınavına girecek.

 

Motorlu Taşıt Sürücü EHLİYET SINAV SONUÇLARI – 

22-mart-2015-ehliyet-sinav-sonuclari.png

 

MEB daha önceki sınav sonuçlarını ortalama 10 gün içinde açıklıyordu. Sınav sorularını 24 Mart gününde yani sınavdan 2 gün sonra açıklayan MEB’in sonuçları daha fazla geciktirmeyeceği ve 30 Mart 2015 günü sonuçları açıklayacağı tahmin ediliyordu. MEB 02.04.2015 yani bugün ehliyet sınav sonuçlarını açıkladı. Adaylar TC Kimlik numaralarıyla sınav sonuçlarını sorgulayabilecekler.

//

 MTSAS Ehliyet sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? Ehliyet sınavında ter döken öğrenciler Ehliyet sınav soru ve cevaplarını arıyor. Daha önceki sınavlarda olduğu gibi sürücü adaylarının yorum bölümünden paylaştığı ehliyet sınav soru ve cevaplarını haberimize ekliyor ve güncelliyoruz.

 

İŞTE  EHLİYET SINAV SORULARI VE CEVAP ANAHTARI – MEB KİTAPÇIĞI

(Aşağıdaki linklere tıklayarak indirebilirsiniz…)

A Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı (Eski Müfredat)

B Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı (Eski Müfredat)

C-D-E Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı (Eski Müfredat)

Yeni Müfredat Soruları ve Cevap Anahtarı (K,L,M,N Türü Kitapçıkları)

 

 

EHLİYET SINAV SORULARI VE CEVAPLARI  KİTAPÇIĞI 

2016 EHLİYET SINAV TARİHLERİ 

MTSAS ehliyet sınavına girecek olan adayların sınav giriş yerleri belli oldu. Sınav için gerekli olan sınav giriş belgelerini, başvuru yapılan Sürücü kurslarından temin ederek sınav salon ve gerekli olan bilgilere ulaşabilir. Ehliyet sınav giriş yeri online olarak sorgulama imkanı olmadığından sadece kurs müdürlükleri tarafından verilen belgeler ile öğrenmek mümkün.

22 MART 2015 EHLİYET SINAV SORULARI VE CEVAPLARI

Ehliyet sınavı için gerekli olan sınav giriş belgeleri kurs müdürlükleri tarafından duyurulacak. 22 Mart MTSAS sınavına girecek olan adaylar sınav giriş belgeleri ile sınava girecek.

Ehliyet Sınavı için adayların sınav giriş yeri sorgulama telaşı başladı. Sınava girecek olan adayların yapılacak olan sınav ile ilgili kurs müdürlükleri tarafından verilecek olan sınav giriş belgelerinde yer almaktadır. 

Ehliyet sınav sonuçlarıyla bilgiye Milli EĞitim Bakanlığı Motorlu Taşıtlar Sınavı Sayfasından bakabilir, tc kimlik numaranızla ehliyet sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz.//

Sonuçları öğrenebileceğiniz resmi link:

http://www.meb.gov.tr/meb_sinavindex.php?KATEGORI=24&B=2

ehliyet sınav sonuçları

MTSAS sınavına girecek olan adayların başvuruları tamamlandıktan sonra 2016 yılının ikinci sınavı olan 22 mart tarihinde yapılacak olan Ehliyet sınavı için giriş yerlerinin açıklanması bekleniyor. 2016 Yılı içerisinde yapılacak olan 6 adet ehliyet sınavının 2. sınavı 22. mart tarihinde yapılacak. 

2016 YILI İÇERİSİNDE YAPILACAK EHLİYET SINAV TARİHLERİ

Adayların sınav giriş için gerekli olan başvurularını kurs müdürlüklerine yaptıktan sonra bankalara yatırılan ücretin ardından sınava giriş için gerekli olan belgeleri kurs müdürlükleri tarafından dağıtılacak. Sınava 1 hafta kala açıklanması beklenen sınav giriş yerlerini öğrenen adaylar sınava 1 gün kala sınav yerine giderek kontrol edebilir. 

ehliyet-sinav-giris-yerleri.jpg

 

EHLİYET SINAVINA GİRECEK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

Sürücü belgesi almak isteyen ve gerekli belgeleri tamamlayan kursiyerler, özel motorlu taşıt sürücüleri kursu müdürlüklerine kayıt yaptıracaktır. Kayıt şartları aşağıda belirtilmiştir.

a. A1, A2, F ve H sınıfı sürücü kursları için 17 (on yedi) yaşını bitirmiş olmak.

b. B ve G sınıfları için 18 (on sekiz) yaşını bitirmiş olmak.

c. C, D ve E sınıfları için 22 (yirmi iki) yaşını bitirmiş olmak. ( Üniversitelerin sürücü eğitimi veren yüksekokul ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin askerî ihtisas görevleri için subay ve astsubay sınıf okullarında ve uzman jandarma okullarında açılan sürücü eğitimi kurslarından mezun olanlarda bu şart aranmaz.)

ç. A1, A2, B, C, D, E, F, G ve H sınıfı için en az ilkokul düzeyinde eğitim almışolmak.

d. Pratisyen tabip veya uzman tabip tarafından verilen “sürücü olur” sağlık raporualmış olmak.

e. “Sabıka kaydının olmadığına dair” dilekçeyi kurs müdürlüğüne vermek.

f. Sürücü belgesi süresiz olarak geri alınmamış olmak.

g. Son 6 (altı) ay içinde cepheden çekilmiş 1 (bir) adet vesikalık fotoğrafını Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.

ğ. Nüfus cüzdanı fotokopisini Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.

arabalar.jpg

YABANCI UYRUKLU ADAYLAR İÇİN

a. Pasaportun noter tasdikli Türkçe tercümesi,

b. Öğrenim vizesinin bulunması veya Türkiye’de altı aydan fazla kalacağını gösteren ikametgâh izni veya öğrenim vizesi,

c. Öğrenim belgesinin noter tasdikli Türkçe tercümesi,

ç. Pratisyen tabip veya uzman tabip tarafından verilen sürücü olur sağlık raporunu kayıt esnasında Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmesi,

d. Son 6 (altı) ay içinde cepheden çekilmiş bir adet vesikalık fotoğrafını Özel MTSK müdürlüğüne teslim etmesi, istenmektedir.

SINAV BAŞVURU KOŞULLARI

a. Sınav ücretini MTSKS takviminde belirtilen süre içerisinde yatırmak.

b. Belirlenen süreye kadar Özel MTSK’ ya devam ederek, teorik derslerin eğitimlerini tamamlamak.

EHLİYET SINAVI BANKA ÜCRETLERİ VE İŞLEMLERİ

Kursiyer, 2015 yılında her sınav dönemi için ayrı ayrı olmak üzere KDV dâhil 60.00
TL MTSKS ücretini T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O, Türkiye Halk
Bankası A.Ş. Şubelerinden birine “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile kendi T.C kimlik numarasına göre MTSKS takviminde belirtilen sınav ücreti yatırma süresi içerisinde yatıracaktır. Bu bedel, her yıl için kursiyer sayısı, sınav merkezi sayısı, soru sayısı, baskı giderleri ve sınav organizasyon verileri dikkate alınmak suretiyle yeniden belirlenecektir.

Banka dekontunda kursiyerin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası ve sınavın adı mutlaka
bulunacaktır. Kursiyer, banka dekontunu MTSKS uygulama takviminde belirtilen başvuru süresi içinde Özel MTSK müdürlüğüne teslim edecektir. T.C. kimlik numarası yanlış ise sorumluluk kursiyerin olacaktır. MTSKS takviminde belirtilen sınav ücreti yatırma süreleri değiştirilmez ya da uzatılmaz

EHLİYET SINAV SONUÇLARI – 

About

Check Also

Parçalı Güneş Tutulması Merakla Bekleniyor

Bu yıl gerçekleşmesi beklenen güneş tutulması herkes tarafından merak ediliyor. Özellikle astronomi ile yakından ilgilenen …

36 comments

 1. SINAV 22 MARTA ALINDI HALA 21 MART YAZIYOR SINAV PAZAR GÜNÜ SAAT 11 DE YAPILACAKTIR.21 MART NEVRUZA DENK GELDİĞİNDEN ERTELENDİ 22 MARTA ALINDI

 2. kışın istanbulda kardan dolayi okul tatilleri oldu… Meb o Tatillerden dolayı üç hafta üst üste tatil yapmayacakmis ehliyet sınavıda o yüzden tatil olabilirmi acaba…?

 3. sınav sorularını da yayınlayacak mısınız? ayrıca istanbulda kar tatili edildi? neden ehliyet sınavı tatil edilmedi ? kar bir tek çocuklara mı yarıyor?

 4. sınava girecek tüm kardeşlerime başarılar dilerim inşallah yeni sistem öncesi ehliyetleri alırsınız

 5. necmiasfuroglu

  ben bu devleti anlamıyorum arkadaş, ehliyet sisteminde ehliyet belgesi değil değiştirilecek olan, sistemi değiştireceksin. geçenlerde emniyete mail attım, dedim ki ne olur vatandaşlar için bir websitesi yapın, bizler hatalı gördüğümüz olayları orada videolarla paylaşalım ve sizlerde sürücülere ceza kesin. ne deseler beğenrisiniz, bizim sistemimiz çok iyi, her noktayı kontrol edioruz. iyi günler. bu kadar. iyi olan sistemleri böyleyse…

  • iyide kardeş devlet nereye yetişsin? burada neden devlete yükleniyorsun? adamlar bir sınav sistemi yapmış ama bizim milletimiz herşeyin kolay yolunu bulup elde etme peşinde. devlet en kral sistemi geliştirse bizimkiler yine bir bug’unu bulur yine işi bedavadan kısa yoldan yapar. genimizde var.

  • bunu da ak partimize mi bağladınız? devlet elinden geleni yapıyor kardeş sınav diye bişey koymuş ve bunu da MEB’e yaptırıyor. ayrıca dediğin olayın sınavla alakası da yok. trafik şube müdürlüğü yani emniyet müdürlüğü yani iç işleri bakanlığının görevi

 6. yarın sınava girecek tüm arkadaslara başarılar dilerim. soruları sınav sonrası lütfen paylaşalım neresi olursa fark etmez…

 7. bu sorudan yine çıkacak benden söylemesi
  Yerleşim yeri içindeki yollarda, aksine bir işaret yoksa, minibüs, otobüs ve kamyonlar için azami hız saatte kaç kilometredir?

 8. geçen yıl yapılan ehliyet sınavından daha kolaydı. yetkililer zor olacağını söylemişti fakat yeni sistem ile ehliyet almak daha kolay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir