Cuma , Ağustos 3 2018

Ekmek Zammına MHP Lideri Bahçeli’den Sert Tepki


Ekmeğe yapılan yüzde 15 oranındaki zamma MHP lideri Devlet Bahçeli’den sert tepki geldi.  MHP lideri Devlet Bahçeli yüzde 15 ekmek zammının insanı ve vicdanı iyi olmadığını belirterek Ankara’da askıda ekmek projesini başlattığını söyledi.

MHP lideri Devlet Bahçeli bugün ekmeğe gelecek yüzde 15 zam haberlerinin ardından açıklama yaptı. Bahçeli yüzde 15 zammın çok yüksek olduğunu belirterek,  Ankara’da Özellikle de Çankaya’da ‘Askıda ekmek projesi’ni başlattığını dile getirdi. Gazetecilerin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ekmek fiyatlarındaki artış nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine Bahçeli sert çıktı.

ASKIDA EKMEK PROJESİ BAŞLATTI

Devlet Bahçeli gazetecilere ekmek fiyatlarındaki artışın dikkatle takip edilmesi gerektiğini belirterek,  Ankara’da Özellikle de Çankaya’da başlamak üzere ‘Askıda ekmek projesi’ni başlattığını söyledi.  Durumu iyi olan herkesin en yakın ekmek fırınına giderek iki ekmek yerine 3 ekmek parası ödeyip Bir ekmeği askıya alınmasını ve fırıncı ile paylaşmasını rica eden Bahçeli,  durumu yerinde olmayan insanların fırına veya ekmek satılan yerlere gittiklerinde askıda ekmekten faydalanabilmesini istediğini dile getirdi. Bu sayede kültürün dayanışma ve yardımlaşma dinamiklerinin harekete geçebileceğini söyleyen Bahçeli,  Müslümanların dini inancının ‘komşusu açken tok yatan bizden değildir’  esasına dayandığını dile getirdi. Bu sözler üzerine gazeteciler bahçeye diye talimat verip vermediğini sordu.  Bahçeli’de gereken talimatları verdiklerini ve çalışmalara başladıklarını söyledi.

EKMEĞE YÜZDE 15 ZAM GELİYOR

Bugün Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı bir açıklama yaparak ekmeği yüzde 15 zaman geleceğini duyurmuştu.

About admin

Check Also

Memur ve Emeklilere Son 10 Yılın Rekor Zam Oranı Geliyor

Milyonlarca memur ve emekli, 3 Temmuz tarihinde açıklanacak enflasyon verisini merakla bekliyor.  Tahminlere göre memur …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir