Çarşamba , Haziran 20 2018

Ekonomi Bakanlığı’ndan Açıklama: “Avusturya'dan 15 Temmuz İçin Talebimiz Olmadı”


Ekonomi Bakanlığı bir açıklama yaparak Avusturya’da 15 Temmuz 2017 tarihinde Bakan Nihat Zeybekci’nin etkinlik düzenlemesi için bir talepte bulunulmadığını belirtti ve kimseden izin istenmeyeceğini dile getirdi. 

Ekonomi Bakanlığı tarafından Avusturya’nın Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin Avusturya’da 15 Temmuz etkinliklerine katılmak isteme talebini reddettiğine ilişkin iddialara yanıt verdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Avusturya’da 15 Temmuz 2017 tarihinde herhangi bir etkinlik düzenlemesi için talepte bulunulmadığını belirtti. 

EKONOMİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA 
Bugün sabah saatlerinde yerli ve yabancı basın kuruluşlarında yer alan haberlere ilişkin açıklama yapan Ekonomi Bakanlığı, 15 Temmuz 2017 tarihinde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin Avusturya’da yapılacak bir etkinlik için Avusturya’ya girişine izin verilmediği iddialarına değindi. Bakanlık olarak Avusturya’dan böyle bir talepte bulunulmadığının belirtildiği açıklamada, “Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekçi’nin Avusturya ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla Avusturya Dışişleri ve Ekonomik İşler Bakanları ile yakın gelecekte görüşmeler gerçekleştirilmesi yönünde programımız olmakla birlikte, bu konu muhataplarımız nezdinde talep haline dönüştürülmemiştir. Karşılıklı görüşme talep edilmesi halinde ise bunun sorun teşkil edeceği, en basit nezaket kuralları gereğince akla dahi gelmemektedir. Diğer taraftan, Sayın Bakanımızın Avusturya veya dünyanın herhangi bir yerindeki vatandaşlarımızla bir araya gelmesi için kimseden izin alması gibi bir durum da asla söz konusu değildir” denildi. 

AK PARTİ SÖZCÜSÜ MAHİR ÜNAL’DAN AÇIKLAMA
Konu hakkında bir açıklama da AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal yaptı. Türkiye’nin dış politikada hiçbir zaman gerilimden ve çatışmadan yana olmadığını belirten Ünal, Türkiye’nin her zaman diyalog ve diplomasiden yana olduğunu belirten Ünal, Türk siyasetçilerin vatandaşları ile buluşmasının engellenemez olduğunu söyledi. 

3-409.jpg

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir