1 Haziran’da uçuşlar başlıyor! THY ve Pegasus’un ilk seferleri neresi?

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de etkili olmaya başlayan yeni tip koronavirüs sebebiyle alınan tedbirler kapsamında Türk Hava Yolları ve Pegasus uçuşlarını bir süreliğine askıya almıştı. 

EKONOMİ 30.05.2020, 12:53 Sema Topbaş
1 Haziran’da uçuşlar başlıyor! THY ve Pegasus’un ilk seferleri neresi?

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de etkili olmaya başlayan yeni tip koronavirüs sebebiyle alınan tedbirler kapsamında Türk Hava Yolları ve Pegasus uçuşlarını bir süreliğine askıya almıştı. Türkiye’nin 1 Haziran’dan itibaren gireceği normalleşme sürecinde seyahat yasaklarının kaldırılmasıyla THY ve Pegasus’un 1 Haziran Pazartesi günü ilk uçuşlarını gerçekleştirecekleri öğrenildi.

THY ve Pegasus Uçuşları Başlayacak

Koronavirüs salgınıyla mücadelede oldukça başarılı bir yol izleyen Türkiye’de artık salgın kontrol altına alınmaya başlarken hayatın normalleşmesi için önemli adımlarda atılmaya başladı. Hayatın normalleşme süreci başlarken koronavirüs sebebiyle Mart ayında uçuşlarını durduran havacılık sektöründe de yeni normalleşme sürecine hazırlık başladı. Koronavirüs salgını sebebiyle iller arası seyahate sınırlama getirilmiş ve tedbir amaçlı bir süre bu sınırlama devam etmişti. 1 Haziran Pazartesi tarihinden itibaren kaldırılacak olan seyahat sınırlamasıyla birlikte havacılık sektörü yeniden faaliyetlerine başlayacak. Türk Hava Yolları ve Pagasus’un 1 Haziran tarihinde yeniden seferlerine başlayacakları öğrenilirken THY’nin ilk uçuşunu Pazartesi günü saat 10.00’da İstanbul Havalimanı’ndan Ankara’ya, Pegasus’un ise saat 10.15’teİstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İzmir’e gerçekleştireceği belirtildi.

THY ve Pegasus

Pegasus Rotasını Belirledi

Koronavirüs salgını sebebiyle tedbir amacıyla 28 Mart tarihinde uçuşlarını askıya alan Pegasus’un 1 Haziran Pazartesi gününden itibaren iç hatlarda yolcu uçuşlarına yeniden başlayacağı ve ilk uçuşun İstanbul’dan İzmir’e gerçekleştirileceği öğrenildi. Pegasus’un kısıtlamalar sonrasında belirlediği rotalar, 1-2-3 Haziran tarihlerinde İzmir, Antalya ve Trabzon olarak belirtildi. 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@