1 tek sigara markasında 2 TL indirim yapıldı

Yılbaşında sigara fiyatlarına fahiş zam yapılacağı haberleri sosyal medyanın gündemini oldukça meşgul etmişti. Ancak beklenenin aksine indirim oldu. 1 tek sigara markasında 2 TL indirim yapıldı.

EKONOMİ 04.02.2020, 00:12 Şener Koştu
1 tek sigara markasında 2 TL indirim yapıldı

Sigara tiryakileri, yılbaşında sigara paket fiyatlarına zam beklese de beklenenin aksi oldu ve bir tek sigaranın paket fiyatında indirime gidildi. Vatandaşlar ise güncellenen sigara fiyatlarını öğrenmek için araştırma yapıyor.

Hangi Sigaranın Paket Fiyatında İndirime Gidildi

Yılbaşından evvel sosyal medyada sigara fiyatlarına zam yapılacağına dair haberler asılsız çıktı. Sigara ve alkol fiyatları ile ilgili Resmi Gazete’de yayımlanan bir duyuru ile de alkol ve sigara fiyatlarına ÖTV zammının 2020 yılında uygulanmayacağı hususunda vatandaşlar bilgilendirildi. Bugün ise sigara tiryakilerini sevindirecek bir haber geldi. Tekel 2000 marka sigaranın paket fiyatında 2 TL indirime gidildi.

Güncel sigara fiyatları ise şöyle;

Kent Paket Fiyatı: 15 TL

Kent D-Range Paket Fiyatı: 15 TL

Kent Swıtch Paket Fiyatı: 15 TL

Kent Slims Paket Fiyatı: 15 TL

Rothmans Paket Fiyatı: 14 TL

banner32
Tekel 2000 Paket Fiyatı: 12 TL

Tekel 2001 Paket Fiyatı: 14 TL

Viceroy Paket Fiyatı: 14.50 TL

Pall Mall Paket Fiyatı: 14.50 TL

Maltepe Paket Fiyatı: 14 TL

Samsun Paket Fiyatı: 14 TL

İndirim Hangi Tarihte Geçerli Olacak

Tekel 2000 marka sigaranın paket fiyatında yapılan 2 TL indirim 3 Şubat 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak. Şu an itibariyle diğer marka sigaraların paket fiyatlarına herhangi bir zam ve indirim yapılmadı. Ancak Tekel 2000 marka sigaranın paket fiyatına yapılan 2 TL indirimden dolayı diğer sigara markalarının paket fiyatlarına da indirim gelmesi hususunda sigara tiryakilerini ümitlendirdi.

   

Yorumlar (2)
ahmet kılıç 7 ay önce
murattıye de duzenleme getırsenız artık..eskı paketlerdekıler hem daha ıyıydı smdıkıler berbat ve 16 tl bır sıgara etmez..ınsanlar bunu ıcıyor.. fıyatın artması caydırıcılık anlamına gelmesın... bır ınsan bırakamıyor dıye zorlamanın anlamı yok..bır ınsan gecen sene ıle bu sene arasında kı degısımle bırakmadı..cebınden sadece 5 tl daha fazla aldınız..bu da onun sabah kı sımıt cay ından pay aldınız..ben sabahları once sıgaramı alıyorum sonra pogaca kalırsa cay..bırakılmıyor lanet sey..bunu yetkılıler ltfn yeter dıyın..% 70 lerde kazanmayın.. 40 lara ındırın..bu mılletı dusunun..herşey fahiş fıyatlarda ıken en azından sıgarada ındırıme gıdın..
Fenerli 7 ay önce
Sikeyim sigara fiyat larını çok üçüz satılıyor 100 dolar veya 100 euvro yapsın yada esrar gibi yasaklasın kimde sigara yakalanırsa İran’a göderlip asılsın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@