ABD’den çok çarpıcı Türkiye açıklaması boyun eğdiremedik dediler

Pentagon, Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400 hava savunma sistemleri ile ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, Ankara’nın yapılan baskılara boyun eğmediği ve Rus S-400 hava savunma sistemlerinden vazgeçmediği belirtildi.

ABD’den çok çarpıcı Türkiye açıklaması boyun eğdiremedik dediler

Pentagon, Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400 hava savunma sistemleri ile ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, Ankara’nın yapılan baskılara boyun eğmediği ve Rus S-400 hava savunma sistemlerinden vazgeçmediği belirtildi. ABD Savunma Bakanlığı yetkilisi olan Ellen Lord tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’nin Washington’ın baskılarına boyun eğmeyerek S-400 kararından vazgeçmediği belirtildi.

Rus S-400 Hava Savunma Sistemleri Türkiye ile ABD arasında Kriz Yaratmıştı

Türkiye’nin Rus S-400 hava savunma sistemlerini alma kararı ABD ile arasında krize neden olmuştu. S-400 hava savunma sistemleriyle ilgili ABD’den yeni ve şaşırtan bir açıklama geldi. Pentagon yetkilisi Ellen Lord tarafından yapılan açıklamada, Ankara’nın S-400 konusunda ABD’nin baskılarına boyun eğmediği ve alınan Rus S-400 hava savunma sistemlerinden vazgeçmediğini aktardı.

Basın Toplantısında Konuştu

Pentagon yetkilisi Lord, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. F-35 ve s-400’lerin uyumsuz olduğunu söylediklerini aktaran Lord, Türkiye’nin S-400’lerle ilgili herhangi adımlar atma kararı almadığını bu sebeple kendilerinin de Türkiye’deki F-35 parça üretimini ABD’ye taşıma çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

F-35 Parçalarını Gelecek Mart Ayına Kadar ABD’ye Taşıyacaklar

Açıklamalarına devam eden Lord, Türkiye’deki F-35 parça üretiminin büyük bir kısmını gelecek Mart ayında ABD’ye taşıyacaklarını da duyurdu. Aynı zamanda Türkiye’nin daha önce satın almış olduğu 4 adet F-35’in geleceği ile ilgili Ankara ile görüşmediklerini de sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@