Altın durdurulamıyor! Gram altın ne kadar?

Yeni haftanın ilk günü olan Pazartesi gününe yüksek başlayan altın fiyatları tüm zamanlarının en yüksek seviyelerinde ilerleyişini sürdürüyor. 

EKONOMİ 13.04.2020, 11:41 Sema Topbaş
Altın durdurulamıyor! Gram altın ne kadar?

Yeni haftanın ilk günü olan Pazartesi gününe yüksek başlayan altın fiyatları tüm zamanlarının en yüksek seviyelerinde ilerleyişini sürdürüyor.  Haftanın ilk gününe yükselişle başlayan gram altın, 369,6 liraya tüm zamanlarının en yüksek seviyesine ulaşırken şimdilerde ise 368,3 seviyelerinde ilerleyişini sürdürüyor. Peki, çeyrek altın ve Cumhuriyet altın fiyatlarında son durum ne? İşte detaylar…

Çeyrek Altın ve Cumhuriyet Altını Ne Kadar?

banner32
Gram altının yüksek seviyede ilerlediği dakikalarda çeyrek altın 605 lira seviyelerini gördü. Yine aynı dakikalarda Cumhuriyet altını ise 2.480 liradan alıcısını bulmaya başladı. Ons altın fiyatı ise bir önceki kapanışına göre yüzde 0,4’lük bir artış gösterdi ve 1.691 dolar seviyesini gördü.

Gram Altında Yükseliş Durdurulamıyor

Geçtiğimiz Cuma gününde haftanın kapanışını ons altındaki sınırlı düşüşe karşılık dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazandığı görülen gram altın günü ise bir önceki kapanışa göre yüzde 0,3 artışla 362,7 liradan kapattı. Yen haftaya yüksek seviyelerde başlayan gram altın 369,6 lirayla tüm zamanların rekoruna ulaştı. Gram altının saat 11.05 sularında 368,3 lira seviyelerinde ilerlediği görüldü.

Gram Altındaki Yükseliş Devam Edecek Mi?

Altın fiyatlarında yaşanan son gelişmeleri yorumlayan ekonomi analistleri, dünya geneline yayılan ve küresel salgın haline gelen koronavirüs salgınıyla ilgili tüm gelişmelerin varlık fiyatları üzerinde etkisini sürdürmeye devam edeceğini ve teknik bir değerlendirmeye göre, ons altın fiyatındaki 1.660 ila 1.700 dolar aralığının takip edileceğini bu durumun gram altında ise 350 ila 380 lira aralığında olacağı yorumları yapıldı.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@