Altın fiyatları hızla yükselmeye devam ediyor

Altın fiyatlarında 6 Ocak itibari ile yükselişler hızla devam ediyor.  An itibari ile çeyrek altının fiyatı 495 lira olurken, Gram altının fiyatı ise 303 lira oldu.

EKONOMİ 06.01.2020, 15:17 08.01.2020, 17:47 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Altın fiyatları hızla yükselmeye devam ediyor

Altın fiyatlarında 6 Ocak itibari ile yükselişler hızla devam ediyor.  An itibari ile çeyrek altının fiyatı 495 lira olurken, Gram altının fiyatı ise 303 lira oldu. Ortadoğu’da son günlerde devam eden olaylar sonrasında altın ve döviz fiyatlarında inanılmaz bir yükseliş yaşanmaya başladı. Özellikle ABD’nin İran Devrim Muhafızlarına bağlı olan Kudüs Gücü Komutanı Kasım Sülaymani’nin, Amerika Birleşik Devletleri tarafından öldürülmesinin ardından altın fiyatları ve döviz fiyatlarında büyük bir yükseliş yaşanmaya başladı. Ortadoğu’da bu tartışmalar ile birlikte ABD ve İran’ın da birbirlerine tehditler savurması her geçen gün fiyatların da artmasına neden oluyor.

Fiyatlarda Yükseliş Devam Edebilir

İki ülke arasındaki kaos devam ederken 6 Ocak itibari ile altın fiyatları da rekor seviyelere yükseldi. Fiyatlar geçtiğimiz aylara göre büyük bir yükseliş gösterirken ekonomi analistleri tarafından yapılan açıklamalarda, Ortadoğu’da kaosun bu şekilde sürmesinin fiyatları daha da yükselteceğini ve yeni rekor seviyelerin görülebileceği belirtildi.

6 Ocak’ta Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu

6 Ocak itibari ile yükselişe geçen çeyrek altının fiyatı 495 lira oldu. Onu yükseliş ile takip eden gram altının fiyatı ise 303 lira oldu. Tam altın 1.974 lira olurken, yarım altının fiyatı da 990 lira oldu. Cumhuriyet altını 2.047 lirayı görürken, ons fiyatı da 1.576 lira oldu. 22 ayar bileziğin fiyatı ise 276 lira oldu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@